Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 1991
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски елиминира Дунав и е на полуфинал за Купата на България

Левски преплува Дунава без напрежение, "сините" на полуфинал за Купата на България

Мапуку и Кабрал наказаха трагичната отбрана на "драконите"

85′

ГРЕДА ЗА ДУНАВ!!! Късметът не пожела домакините от Дунав и в 85-ата минута. Васил Шопов опита нещо различно от стандартното и отправи бомба от над 20 метра. Мощният му шут разтресе горната греда на Митрев, но така и не пожела да влезе в мрежата на столичани.

82′

Традиционна смяна в лагера на Левски. Жуниор Мапуку отстъпва мястото си на Серджиу Буш.

80′

ГОМЕС!! ГРЕДА!! Макар и малко куриозно, Жорди Гомес можеше да отбележи гол директно от корнер в 80-ата минута. Испанецът така завъртя топката, че изведнъж тя кацна над горната греда на сюрпризирания Антонов.

77′

БУДИНОВ!! Дунав създаде първото си голово положение едва 13 минути преди последния съдийски сигнал. Мирослав Будинов се пребори за позиция в полето на "сините" и отигра с глава чудесно центриране на свой съотборник. Божидар Митрев следеше внимателно ситуацията и акробатично с една ръка изби в корнер.

74′

Антони Белмонт ще заздрави халфовата линия на Левски. Вместо него играта напуска Йерсон Кабрал.

72′

Последна промяна в лагера на Дунав. Играта напуска Михаил Милчев, а на негово място ще видим Христофор Хубчев.

66′

МАПУКУ ПАК ПРОПУСКА!!!! Централният нападател на Левски продължи с пропуските и в 66-ата. Африканецът пак изскочи зад отбраната на Дунав, но този път останал сам фронтално срещу Антонов, стреля точно в тялото на русенския вратар. Прекрасният пас към нападателя беше дело на Жорди Гомес.

55′

Втора рокада в лагера на Дунав. Димитър Георгиев отстъпва мястото си на Петър Патев.

54′

МАПУКУ ГРЕДА! Жуниор Мапуку демонстрира най-доброто от своите качества в 54-ата минута. Конгоанецът получи подаване от Божидар Митрев, след което пробяга половината терен, излъга двама съперникови бранители и отправи шут в далечния ъгъл. За съжаление на Черната сила, топката срещна страничната греда.

52′

Въпреки комфортната преднина, Левски не спря да търси и трети гол в мрежата на Антонов. Такъв можеше да падне още в 53-ата минута, но мощен шут на Обертан бе отклонен с върха на пръстите от стража на Дунав!

51′

Любопитно! Феновете на Левски са използвали мелодията на популярния хит през последните месеци "Шушана", за да отправят поредна порция обиди към големия враг ЦСКА!

47′

На почивката треньорът на Дунав - Малин Орачев предприе офанзивна смяна. На мястото на опорния халф - Карлос Ятоба, в игра се появи крилото Бранимир Костадинов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:2!! ЙЕРСОН КАБРАЛ!! Секунди преди края на първото полувреме, Левски стигна и до така успокояващия ги втори гол. Той обаче падна с любезното съдействие на трагичната дунавска отбрана. Селекцията на Делио Роси реши да заложи на висока преса, чрез което затрудниха своя съперник в изнасянето на топката. Така тя бе върната за бранителя Олексей Ларин, който незнайно защо я прати с всичка сила в тялото на подалия му Диян Димов. Отбитото от неговото тяло кожено кълбо пък попадна в краката на дебнещия Кабрал, който с лекота направи 0:2 и най-сетне се зарадва на дебютен гол с екипа на Левски.

41′

Първи жълт картон в мача. Божидар Васев спря обещаваща контраатака на Левски.

35′

Две последователни центрирания на Юли Ненов в наказателното поле на Левски. При едното с топката се размина Мирослав Будинов, а другото пък бе спряно от добре позиционирания Васил Панайотов.

31′

Главният съдия Николай Йорданов си навлече гнева на домакините, след като в 31-ата минута, доста спорно, спря откъсващия се сам срещу Митрев - Юли Ненов. Причината беше негово подлагане в краката на съперниковия бранител Иван Горанов.

22′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:1!! ЖУНИОР МАПУКУ! С оглед събитията на терена, напълно очаквано, публиката в Русе видя гол за Левски в 22-ата минута. Милош Цветкович сътвори едно от традиционните си включвания по крилото. То завърши с остър пас в наказателното поле на Дунав. На пръв поглед изглеждаше, че коженото кълбо ще бъде спряно от Милчев, но бранителят на домакините се провали в този свой опит и оттук насетне, всичко се разви отлично за звездата на левскарите - Жуниор Мапуку. Черната сила елегантно премина през гореспоменатия Милчев и Олексей Ларин, след което с мощен шут дари с безмерна радост гостите от столицата.

20′

Един от най-активните футболисти на Левски до този момент е Йерсон Кабрал. На няколко пъти пробивите му завършваха с центриране, като упражнението се повтори и в 20-ата минута. Роман Прохазка пробва да играе с глава, но топката му дойде прекалено назад и това предначерта неуспеха му при тази ситуация.

15′

Жуниор Мапуку опита успореден пас на голлинията, но той така и не намери играч в "жълто", който да го засече.

11′

В рамките на 60 секунди, крилото на Левски - Йерсон Кабрал попадна два пъти в положение на засада.

8′

Дунав погледна по-сериозно към вратата на своя съперник едва в 8-ата минута. Юлиян Ненов поде една бърза контра за "драконите", която продължи с извеждащ пас за Будинов. Капитанът на Левски - Божидар Митрев обаче внимаваше и пресече.

3′

Левски демонстрира сериозното си намерение в този двубой с агресивна игра от началния съдийски сигнал. Напълно очаквано, след 180 секунди се откри и първото голово положение пред вратата на Антонов. Жуниор Мапуку пое топката с гръб към вратата, а миг по-късно отправи удар по земя, който бе спасен с лекота от стража на Дунав.

2′

Срещата се явява заключителна за двата тима през календарната 2017-а година. Със сигурност, по-голямо ще бъде напрежението в лагера на гостите, за които спечелване на националното отличие се явява единствената реална цел през тази кампания.

2′

До този момент място за полуфиналите са си уредили Ботев, Славия и ЦСКА, отстранили съответно селекциите на Литекс, Етър и Лудогорец.

Ботев (Пловдив) съсипа Литекс и е първият полуфиналист за Купата на България

"Канарите" прегазиха опонента си с 5:0, Стивън Петков блесна с хеттрик

Славия победи Етър с 3:1 и е на полуфинал за Купата на България

Поредна съдийска гавра! Славия на полуфинал за Купата след две скандални дузпи!

Петър Костадинов съсипа мача във Велико Търново

ЦСКА елиминира Лудогорец и е на полуфинал за Купата на България!

Коледата е червена! ЦСКА пак удари Лудогорец!

Гол на Десподов в продълженията реши всичко в мача

2′

Главен съдия на срещата е Николай Йорданов от София, с помощници Веселин Мишев и Георги Георгиев. Делегат на БФС е Неделчо Михайлов, а работата на реферите зорко ще следи Кольо Данев.

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!

1′

Минута мълчание в памет на починалия легендарен футболист на Левски - Иван Стоянов - Типеца.