Отборът на Дунав (Русе) не остави съмнение в по-голямата си класа и с лекота намери място сред осминафиналистите за Купата на България. "Драконите" спечелиха гостуването си на третодивизионния Сокол (Марково) с 1:4.

Въпреки изказванията на домакините, че ще посрещнат своя именит съперник със спокойствие, притеснението в тима от пловдивския регион си каза думата и резултатът до почивката вече беше класически.

Отличен дебют за новия си клуб направи бразилецът Карлос Едуардо Ятоба, който още в 17-ата минута откри за Дунав. Латиноамериканецът получи топката в опасна за Сокол зона и елегантен изстрел от 13 метра не остави шанс на марковци.

Елитните тимове се добраха до осминафиналите за Купата на България

Тимовете от елита не допуснаха изненади за Купата на България

Берое, Дунав и Септември с изразителни успехи далеч от дома

В 40-ата минута дойде времето и на нападателя Димитър Георгиев. Бившият стрелец на Локомотив (София) спря коженото кълбо малко пред Нацев и без да се замисля я прати в долния му десен ъгъл.

Малко преди сигнал на Мустафа Шефкет за почивка, в прегръдките на своите съотборници попадна и Бранимир Костадинов, който с глава засече центриране на Васил Шопов.

Видимо отпуснати през втората част, "драконите" допуснаха да бъдат преодоляни в 63-ата минута. Капитанът на Сокол - Недко Миленов бе забравен от наглед стабилната отбрана на русенци и от около 8 метра направи 1:3.

Радостта на домакините обаче бе прекалено кратка, тъй като още в ответната атака Юлиан Ненов възстанови водачеството от три гола. Бившият младежки национал стори най-лесното във футбола - разписа се на празна врата.

До края нови попадения не паднаха и Дунав с лекота достигна до осминафиналите за националното отличие.

СОКОЛ (МАРКОВО) - ДУНАВ 1:4

0:1 Ятоба (17'), 0:2 Георгиев (40'), 0:3 Костадинов (45+1'), 1:3 Рахов (63'), 1:4 Ненов (65')

СТАДИОН: "Градски"

СЪДИЯ: Стефан Павлов

СОКОЛ (МАРКОВО): Нацев, Кордов, Коджаахмед, Банев, Хубенов, Пудев, Иванов, Недко Миленов, Семерджиев, Стойчев, Рахов (резерви: Добринов, Тодоров, Петов, Сталев, Атанасов, Гурков, Тодоров)

ДУНАВ (РУСЕ): Конов, Васев, Патев, Марем, Петров, Димов, Ятоба, Костадинов, Ненов, Шопов, Георгиев (резерви: Добрев, Будинов, Милчев, Васев, Карагарен, Ларин, Попадийн)