"Моряците" на четвъртфинал след луда драма на "Герена"

Претенции за дузпа на левскарите, които не бяха уважени от рефера Волен Чинков.

Левски не може да организира голово положение пред вратата на Коларж.

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

105′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

100′

ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! ЦВЕТКОВ! 3:2! Левски чакаше третия гол в мрежата на Черно море, а вместо това получи такъв. Отново в ролята на герой за гостите се прояви Сашо Цветков. Опорният халф се възползва от заспалата игра на Пиргов и останал сам срещу Йоргачевич чрез елегантно прехвърляне отново даде аванс на варненския тим.

98′

ДЕСА! Пълният обрат бе близо до реализиране в 98-ата минута, след като Аниете технично намери включилия се Деса. Перуанецът обаче не демонстрира достатъчно креативност и прати топката в тялото на плонжиралия Коварж.

95′

Изтощителният развой на срещата не понесе добре на Георги Костадинов. В началото на първото продължение Мечката получи неприятна травма, поради която бе заменен принудително от Джереми Де Ноойер.

91′

В игра за Черно море се появява Даниел Георгиев.

90′

НАЧАЛО НА ПЪРВО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

90′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! Следват продължения!

88′

НОВИ ТЕЖКИ МИНУТИ ПРЕД ВРАТАТА НА ЧЕРНО МОРЕ! Антонио Аниете проби през центъра, след което дълго време си гласеше топката на десния си крак. В крайна сметка ударът му не може да пробие сгъстената отбрана на Черно море. Миг по-късно, опит от далечна дистанция отправи Бурабия, но за негово съжаление коженото кълбо облиза външната страна на мрежата.

82′

Адениджи стреля от чиста позиция след двойно с Краев, но Коварж спасява и задържа топката в обятията си!

78′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! 2:2!! ПИРГОВ! Левски наглед спаси кожата в 78-ата минута, когато резултатът беше изравнен. Коварж сътвори чудодейно спасяване при удар на Веско Минев и така "сините" получиха правото да изпълнят корнер. При него чешкият страж се превърна в грешник, разминавайки се с топката. Тя попадна в краката на именяка Димитър Пиргов, който слабичко я отправи към празната врата. В последния момент пътят и към мрежата опита да възпрепятства Мишо Венков. Лидерът на "моряците" обаче демонстрира липса на базови технически умения и така помогна на Левски да се добере до 2:2

76′

Скучни минути на „Герена“, в които Левски наглед увеличи нападателната си мощ, но изненадващо спря да атакува добре организираната отбрана на Черно море.

69′

Левски хвърля всички сили в атака.В игра се появява Хеан Деса.

64′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! АДЕНИДЖИ! 1:2! Късметът все пак се усмихна на Адениджи в 63-ата минута. След рикошет топката попадна в краката на нигериеца и този път той бе безпогрешен при поредната си индивидуална битка с вратаря Коварж. Принос за гола имаше и сериозната непримиримост на Антонио Аниете.

60′

АНИЕТЕ! Стражът на Черно море Коварж демонстрира висока класа след точно час игра. Антонио Аниете направи поредица от финтове, след което отправи плътен изстрел. Бившият вратар на Слован Либерец обаче бе на мястото си и изби в ъглов удар.

58′

Франсис Нар реши да вложи много ярост в удара си извън наказателното поле. За пореден път Левски не успява да намери очертанията на съперниковата врата.

56′

Промяна в лагера на Левски. В игра се появява Божидар Краев.

55′
Петър Хубчев е на стадион "Георги Аспарухов" в търсене на качествени попълнения за националния отбор.

52′

Втората част предложи атакуващ футбол още в своето начало.Мехди Бурабия демонстрира техника на малък периметър, след което подаде на Адениджи. Тунде обаче пак не уцели вратата, пращайки топката слабо по земя в аут.

46′

На почивката Георги Иванов трябваше да направи принудителна смяна, след като Бакари получи разтежение и на негово място се появи нападателят Марек Кузма.

45′

45′

ПОЧИВКА!

40′

Публиката на Левски пее песни в чест на своите идоли - Георги Иванов и Елин Топузаков, които днес са съперници край тъчлинията.

38′
36′

АДЕНИДЖИ! НОВ ПРОПУСК!! "Сините" определено контролираха събитията на терена, но бяха изключително ялови, когато ставаше въпрос за реализиране на положенията. В 37-ата минута Роман Прохазка направи всичко необходимо, за да осигури отлични условия за гол на Адениджи, ала Бабатунде отново прати топката в аут.

Снимка 259577

30′

ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 0:2 ! БАКАРИ! И докато домакините се бяха унесли във вихрени атаки, техният съперник бе 100-процентов пред гола. С втората си атака за мача, Черно море съумя да достигне до нов гол. Бакари се възползва от пробойна в отбраната на Левски, след което напредна в характерния си стил. Нападателят съумя да се справи със съпротивата на Костадинов, Прохазка и Сандберг, след което прати коженото кълбо, макар и с помощта на гредата, в мрежата на безсилния Йоргачевич.

27′

ГРЕДА! АДЕНИДЖИ! Натискът на Левски се усилваше с всяка изминала минута. В 27-ата минута само гредата спаси Черно море от това да изгуби своята преднина. Силен пробив на Франсис Нар завърши с подаване към Адениджи. Баба моментално потърси близкия ъгъл на варненската врата, но за негово съжаление, топката се отклони от страничната греда.

22′

Дълго подаване към Бабатунде Адениджи през центъра на варненската отбрана. Коварж следеше играта и пресече всякакви варианти за голово положение.

17′

АНИЕТЕ! Левски пропиля чиста възможност за изравняване в 17-ата минута. Адениджи демонстрира отличен поглед върху играта и продължи към Аниете. Испанецът обаче разочарова с изпълнението си, пращайки топката слабо извън очертанията на варненската врата.

Снимка 259576

14′

БУРАБИЯ! Първото по-сериозно положение, създадено от играчите на Левски, донякъде бе плод на случайността в 14-ата минута. Мехди Бурабия отправи тежък диагонален изстрел, който профуча на сантиметри от страничната греда на Коварж. Домакините имаха претенции, че чешкият страж е докоснал коженото кълбо и трябва да се отсъди корнер, но броженията им не трогнаха съдията Волен Чинков.

12′

анкета

Кой трябва да бъде новият треньор на Левски?

Изобщо не ме интересува 27.4%

9′

Веднага, след като отбеляза ранното си попадение, отборът на Черно море се прибра дълбоко в своето наказателно поле. "Моряците" заложиха на безкомпромисна игра и опити за светкавични контраатаки.

6′
"Герена" посрещна Гонзо с аплодисменти

"Синята" публика прости на своя любимец

3′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 0:1! АЛЕКСАНДЪР ЦВЕТКОВ! Двубоят на "Герена" започна повече от изненадващо. Черно море нанесе своя след удар само 180 секунди футбол. Уго Секо получи фантастичен пас по крилото. Португалецът напредна само за миг, след което пусна остро подаване в наказателното поле на Левски. Неподготвената "синя" отбрана забрави за Сашо Цветков, който от няколко метра разстреля Боян Йоргачевич!

1′