Турнир: Купа на България Стадион: Зрители:
90+3′

Край на мача!

Победа за Ботев (Пловдив)!

Ботев (Пловдив) победи ЦСКА с 3:2

Страхотен футбол, 5 гола, 2 дузпи и един червен картон... Ботев и ЦСКА ще решат спора си за място на финала в София!

Гол и асистенция за Тодор Неделев

90+1′

Лясков сменя Рафаел.

88′

ГОЛ в полза на домакините...

Не е зачетен той.

Топката е напуснала очертанията на терена, преди да бъде върната в игра, а след това и вкарана в мрежата.

84′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:2!

Асистенция на Неделев и гол на Доре!

Влезлият като резерва нападател бележи за домакините!

81′

Томаш сменя Атанасов.

79′

Добрев сменя Тонев.

70′

Филипов сменя Перейра.

69′

ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:2!

Страховит изстрел на Пинто от свободен удар!

Резултатът е изравнен!

Какво изпълнение на статичното положение!

68′

Евандро сменя Соу.

67′

Жълт картон за Димитров.

Фаул на границата на наказателното поле.

Опасна ситуация.

66′

Малинов центрира към Соу от ъглов удар.

Той отиграва технично с пета.

Защитник на Ботев (Пд) чисти в предни позиции.

Снимка 418765

65′

Вутов връща към Неделев.

Той стреля!

Топката преминава встрани от вратата на съперника.

63′

Доре сменя Кардосо.

61′

Али Соу стреля!

Топката се отбива в гредата!

При опита за изчистване на топката тя се отбива в ръцете на футболист на домакините.

Джонатан Перейра е това.

Дузпа няма.

Любослав Пенев полудя край страничната линия!

59′

Жълт картон за Тонев.

54′

Удар на Тонев!

Топката преминава покрай вратата на съперника.

Заучено положение, при което Тонев получи пас от Неделев.

53′

Завърналият се след наказание Жанио Бикел е предупреден официално за втори път.

Напуска терена.

50′

Няколко поредни атаки за ЦСКА по десния фланг.

Малинов е изнесен в атакуващ план.

Интересен подход на Пенев, в началото на вторите 45 минути.

48′

Засада на Балтанов.

Правилно решение на страничния съдия.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира обещаващо, с много акции и към двете врати, като впоследствие очакванията за резултатен двубой бяха напълно оправдани.

Резултатът беше открит след 14 минути игра, когато Марин бе повален от Чорбаджийски в наказателното поле и от бялата точка Неделев не сгреши. Черниаускас хвана ъгъла на изпълнение, но не и топката, като "канарчетата" излязоха напред в резултата.

Последва дискусионно положение в половината на "армейците". Стойчо Атанасов понечи да удари с лакът Перейра, но не беше официално предупреден за действията си.

В 26-ата минута, въпреки упорството на "червените" в нападение, не те, а отново съперникът им стигна до отбелязване на гол. Негов автор беше Антонио Вутов. Той получи добър пас в наказателното поле, финтира защитника пред себе си, след това залъга и вратаря и прати топката в мрежата.

Гостите претендираха, че при паса си към Вутов, Перейра е извършил нарушение.

В 33-ата минута и столичани получиха право да изпълнят дузпа, след игра на Джонатан в наказателното поле. Али Соу изпълни дузпа по превъзходен начин и върна "армейците" в срещата.

В самия край на полувремето пловдивчани можеха отново да стигнат до чиста голова позиция, но отбраната на съперника се справи на ниво.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Терзиев.

42′

Натиск на футболистите на домакините в края на първото полувреме.

Търсят те възстановяване на разликата от две попадения.

37′

Неделев центрира.

Балтанов стреля с глава!

Топката преминава над вратата.

Добро отиграване на капитана на "канарчетата".

33′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Попадение на Соу от бялата точка!

ЦСКА се връща в мача!

32′

ДУЗПА за ЦСКА!

Игра на Перейра с ръка в наказателното поле!

26′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Антонио Вутов!

Беше изведен по чудесен начин, финтира бранителя пред себе си, след това залъга и вратаря и удвоява предимството на тима си в резултата.

Феновете на домакините са в екстаз!

25′

Жоржиньо пробива по десния фланг на тима си.

Опитва да центрира.

Не успява да намери нито един от тримата си налични съотборници.

Слабо подаване от негова страна.

21′

Малинов стреля от свободен удар!

Качествено изпълнение на национала.

20′

Камерите хванаха недоволстващия Стоилов в крачка.

Какво ли точно каза той на съдията Йорданов...

19′

Агресивни действия на Стойчо Атанасов.

Не е предупреден от арбитъра, въпреки че замахна с лакът към тялото на съперника си.

17′

Жълт картон за Жанио Бикел.

17′

Официално предупреждение и за Турицов.

14′

ГОЛ!

1:0!

Тодор Неделев дава предимство на "канарчетата"!

Националът бележи от бялата точка.

13′

ДУЗПА в полза на Ботев (Пловдив)!

Марин пада в наказателното поле и Йорданов сигнализира за нарушение на правилата!

10′

Неделев греши в средата на терена.

Топката му е отнета.

Лидерът на пловдивчани обаче настига опонента си, поправя неточността в представянето си и печели аут в полза на състава си.

7′

Удар от много далечна дистанция.

Изстрелът беше на Тонев.

Топката преминава встрани от вратата на "червените".

5′

Неделев стреля!

Топката се отбива в тялото на Атанасов и излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

4′

Кардосо се връща и в защита, за да помага на съотборниците си.

Играе по целия фланг състезателят на домакините.

Покрива лявата част от терена.

3′

Али Соу излиза сам срещу Даниел Кайзер!

Опита нападателят да копне топката.

Тя преминава встрани от вратата на Ботев (Пд).

2′

Кардосо фаулира Чорбаджийски.

Ще бъде сериозно изпитание това за бранителя на "червените", който не е играл от сравнително дълго време.

1′

Тодор Неделев получава фланелка с номер 200.

Толкова срещи има вече лидерът на тима с клубната фланелка.

1′

28 Филип Филипов 24 Нуно Томаш

Ботев (Пловдив) приема ЦСКА в първи полуфинал в турнира за Купата на България. Срещата започва в 19:00 часа на базата на "канарчетата" в Коматево.

Очаква се двата тима да подходят предпазливо в срещата, като да оставят развръзката за реванша на "Армията".

Треньорът на домакините Николай Киров получи добри новини преди сблъсъка. Белия ще може да разчита на основни футболисти като Димитър Пиргов, Джонатан, Радослав Терзиев и Антонио Вутов, които лекуваха контузии.

Четиримата не играха при загубата с 0:2 от Черно море.

Любо Пенев притеснен от "безобразния" Йорданов: Говорят си на ушенце с четвъртия, лекичко, внимателно, явно няма други съдии...

Любо притеснен от "безобразния" Йорданов: Говорят си на ушенце, лекичко, внимателно, явно няма други съдии

"Даже и да победиш или загубиш в първия мач, не означава, че ще победиш, два мача са"

В състава на ЦСКА единственият отсъстващ е Тиаго. Португалецът се контузи срещу Берое. От състава ще отпадне и един от играчите с паспорти извън ЕС. Това най-вероятно ще бъде левият бек Жеферсон.

Възможно е треньорът на "червените" Любослав Пенев да съхрани някои от играчите си, предвид предстоящото дерби с Левски за първенство.

Неговият отбор все още води борба на два фронта, а програмата на отбора в следващите дни е изключително натоварена.

Купата е отличен шанс и на двата отбора да стигнат до трофей през този сезон. Почти сигурно съперник в спора за трофея на един от днешните съперници ще бъде Локомотив (Пловдив).

"Смърфовете" разбиха с 4:0 Септември в другия полуфинал вчера.