Ботев (Пловдив) се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. "Канарчетата" разбиха с 4:0 като гости Оборище (Панагюрище). Два гола на "Орчо войвода" вкара Салиф Сисе, а през първата част се разписаха Димитър Тонев и Атанас Илиев.

Срещата започна много силно за Ботев. В началото на срещата опасен шут на Неделев бе отразен от Уго Гумиеро. Малко след това Атанас Илиев стреля с глава, но топката срещна горната греда.

В 8-ата минута Илиев изведе Димитър Тонев зад защитата на домакините и младокът вкара за 0:1. В 14-ата минута вратарят на Оборище отрази опасен удар от пряк свободен удар на Неделев.

Снимка 501894

Източник: Facebook/Botev Plovdiv

В 25-ата минута мощен удар на Атанас Илиев с левия крак беше избит от стража Гумиеро, след което топката се отби в горната греда. Три минути след това Илиев все пак се разписа, след като засече с глава центриране на Неделев.

В 53-ата минута Васил Тачев пропусна най-добрата възможност за гол пред своя отбор. Ударът му мина над вратата.

В 58-ата минута Атанас Илиев пласира удар точно под горната греда, който Гумиеро успя да избие в корнер. В ответната атака гредата помогна на "канарчетата" след лошо изчистване на Маркиньос, който замалко щеше да си отбележи автогол.

Феновете на Ботев (Пловдив): Не съберем ли желаната сума, следва фалит

"Всички вярваме, че кампанията ще завърши успешно"

В 70-ата минута гостите стигнаха до трети гол. Резервата Салиф Сисе засече отлично подаване на Тонев и отблизо се разписа.

Осем минути по-късно Сисе вкара втория си гол в срещата след подаване на Цикарски.