Берое се класира за осминафиналите за Купата на България след драматична победа с 4:3 над Пирин в Благоевград. Старозагорци губеха с 1:3 до 81-ата минута след хеттрик на Преслав Йорданов, но с голове на Алиун Фал успяха да изравнят. В добавеното време Гаюс Макута вкара победното попадение за заралии. Конгоанецът вкара и за 1:1.

Двубоят стартира отлично за "орлетата". Още в 5-ата минута Преслав Йорданов откри резултата. Таранът на домакините беше точен с глава, след като се възползва от подаване на Аийна и неразчетено излизане на вратаря Василев.

Снимка 501733

Източник: beroe.bg

В 41-ата минута все пак голмайсторът на гостите Макоута изравни след хубава атака на Берое. Десетката на заралии се разписа с плътен диагонален изстрел за 1:1.

Секунди преди края на първото полувреме Йорданов отново даде аванс на "орлетата" след нов гол с глава.

Снимка 501734

Втората част започна с атаки на гостите, които получиха право да изпълнят дузпа в 50-ата минута, която Николай Бодуров бурно оспорваше. Зад топката застана Иван Минчев, чийто удар бе спасен от Руберто. Наказателният удар обаче бе несъществуващ, тъй като топката удари Бодуров в гърдите.

В 66-ата минута Преслав Йорданов оформи своя хеттрик. Нападателят получи майсторски извеждащ пас от Карачанаков и бе точен за 3:1.

В 81-ата минута старозагорци все пак се върнаха в двубоя. Александър Цветков изведе по отличен начин Алиун Фал. Нападателят напред с топка в крака и останал сам срещу вратаря на домакините успя да го преодолее - 3:2.

Монтана се измъчи срещу Извор

Тимът на Никола Спасов вкара победен гол в продължението на срещата

Четири минути по-късно старозагорци изравниха. Фал се оказа най-съобразителен в наказателното поле след разбъркване и вкара за 3:3.

В третата минута на продължението Фал бе изведен сам срещу Роберто, който го фаулира в наказателното поле. Този път зад топката застана Макута, който с хладнокръвен удар прати Берое в следващата фаза.