Берое стартира похода си в турнира за Купата на България с гостуване в Севлиево на едноименния отбор, като днес се наложи с 2:0 в двубой, в който изцяло възпитаниците на Александър Томаш диктуваха събитията на терена.

Изходът на мача бе решен буквално в рамките на 10 минути, след като в 8-ата Камен Хаджиев откри резултата, а в 17-ата Серджиу Негрут удвои преднината за заралии.

Още в първата минута домакините получиха добра възможност, след като Радослав Бойчев се озова на добра позиция и се опита да прехвърли стража Михаил Михайлов, но топката премина покрай целта.

Царско село продължава напред за Купата на България

"Шейховете" преклониха глава пред "царете", Симеон Ганчев се завърна с гол

Нефтохимик набързо приключи участието си за Купата

В 5-ата минута Антон Карачанаков центрира от ъглов удар, но отбраната на домакините изчисти. Берое излезе напред в резултата в 8-ата минута, когато Емин Ахмед намери Драгош Фиртулеску в наказателното поле, а той от своя страна върна топката към Камен Хаджиев, който с прецизен удар от границата на пеналта се разписа за 0:1.

Две минути по-късно Севлиево стигна до първата по-сериозна опасност, след като удар на Емил Копаранов по въздух срещна гредата.

Преднината на беройци бе удвоена в 17-ата минута, когато Борислав Цонев отне топката от съперник, организира дълъг самостоятелен рейд, завършил с подаване към оставения непокрит Серджиу Негрут, който отблизо не сбърка и покачи на 0:2.

Септември елиминира Вихрен след успех с 2:0

Септември потрепери в Сандански, но все пак е на осминафинал

Калоянов и Гади пречупиха устрема на Вихрен

Берое продължи да доминира и след почивката.

В 69-ата минута Емин Ахмед предостави топката на Денислав Станчев, който стреля от границата на наказателното поле, но стражът Христо Христов улови. Две минути по-късно Альоша Илиев от Севлиево нанесе удар по посока на вратата, но вратарят Михаил Михайлов прояви хладнокръвие и изби със страхотна намеса.

Дунав е осминафиналист за Купата на България

"Драконите" изпепелиха мечтите на скромния Сокол (Марково)

Русенци победиха Сокол (Марково) с 4:1 като гост

В 86-ата минута Никола Гавов изведе Серджиу Негрут на стрелкова позиция, но ударът на румънеца бе засуетен.

В последната минута на редовните 90 Борислав Цонев стреля от пряк свободен удар, но Христо Христов отрази.

СЕВЛИЕВО - БЕРОЕ 0:2

0:1 Камен Хаджиев (8"), 0:2 Серджиу Негрут (17")