Арда се класира за четвъртфиналите за Купата на България след победа с 1:0 като гост над Етър. Единственият гол на "Ивайло" вкара Иван Тилев в 33-ата минута.

Двата тима изиграха добър мач, в който в крайна сметка кърджалийци надделяха.

Етър - Арда 0:1, Иван Тилев бележи

Домакините залагат на голяма част от своите резерви

Срещата започна по-добре за гостите. В 9-ата минута удар на Румен Руменов не затрудни Анатоли Господинов. В 20-ата минута шут на Кольо Станев не намери целта.

В 33-ата минута Арда поведе. Господинов не се намеси добре при центриране на Иван Коконов. Топката стигна до Иван Тилев, който я заби във вратата за 0:1.

В началото на второто полувреме Етър бе близо до изравнителен гол. Удар с глава на Милчо Ангелов след центриране на Станев мина опасно покрай гредата.

В 55-ата минута Арда можеше да удвои аванса си. Коконов обаче не се възползв от грешката на Господинов, който излезе неразчено и не намери очертанията на вратата.

В 72-ата минута резервата Симеон Мечев получи на добра позиция, но не затрудни Караджов.

До края на мача "болярите" не успяха да стигнат до изравнителен гол и Арда се класира за четвъртфиналите за Купата.