Първите пет двубоя от турнира за Купата на България завършиха без изненади. Смятаните за фаворити тимове доказаха себе си като такива, след като преодоляха с лекота 1/16-финалната фаза на надпреварата.

Дунав е осминафиналист за Купата на България

"Драконите" изпепелиха мечтите на скромния Сокол (Марково)

Русенци победиха Сокол (Марково) с 4:1 като гост

Дунав (Русе) демонстрира, че намира верния ритъм в своето представяне, след като се справи с третодивизионния Сокол (Марково). "Драконите" се отнесоха безпощадно и триумфираха с 4:1. Още до почивката резултатът вече бе 3:0, след като с попадения блеснаха Ятоба, Георгиев и Бранимир Костадинов. След почивката капитанът на Сокол - Недко Миленов намали до 1:3, но още в следващата атака Ненов оформи крайното 1:4.

Друг представител на Трета лига - Севлиево също преклони глава пред отбор от елита. Въпреки множеството промени направени от Александър Томаш, Берое спечели визитата си с 2:0. Точни за победата бяха бранителят Камен Хаджиев и румънският нападател Серджиу Негрут.

Берое отстрани Севлиево след успех с 2:0

Берое премина победоносно през Севлиево

Заралии решиха всичко в мача само за 10 минути

Най-интересно сякаш бе в Сандански, където аматьорският Вихрен затрудни максимално Септември, но ранен гол на Васил Калоянов и късно попадение на Крис Гади, пратиха селекцията на Николай Киров в следващата фаза.

Септември елиминира Вихрен след успех с 2:0

Септември потрепери в Сандански, но все пак е на осминафинал

Калоянов и Гади пречупиха устрема на Вихрен

В битка с марка "Втора лига", Царско село сам направи мача си срещу Нефтохимик труден, но в крайна сметка "шейховете" бяха отстранени след триумф с 2:1.

ТОПСПОРТ пък проследи на живо победата на ЦСКА с 3:0 над втородивизионния Несебър.

От 16:00 часа:

НЕСЕБЪР - ЦСКА 1:4

0:1 Кубемба (15'), 0:2 Кубемба (31'), 0:3 Кубемба (60'), 0:4 Десподов (89'), 1:4 Бодуров (90+1')

ЦСКА победи с 4:1 Несебър за Купата на България

ЦСКА започна с разгромен успех за Купата на България (ВИДЕО)

"Червените" разбиха с 4:1 Несебър като гост

НЕФРТОХИМИК - ЦАРСКО СЕЛО 1:2

0:1 Симеон Ганчев - дузпа (28'), 1:1 Кармаджъ (44'), 1:2 Георги Минчев (75')

Царско село продължава напред за Купата на България

"Шейховете" преклониха глава пред "царете", Симеон Ганчев се завърна с гол

Нефтохимик набързо приключи участието си за Купата

СЕВЛИЕВО - БЕРОЕ 0:2

0:1 Камен Хаджиев (8'), 0:2 Негрут (17')

СОКОЛ (МАРКОВО) - ДУНАВ 1:4

0:1 Ятоба (17'), 0:2 Георгиев (40'), 0:3 Костадинов (45+1'), 1:3 Рахов (63'), 1:4 Ненов (65')

ВИХРЕН САНДАНСКИ -СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 0:2

0:1 Калоянов (7'), 0:2 Крис Гади (90+1)

от 19:00 часа:

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - ЛЕВСКИ

Ботев (Гълъбово) - Левски 0:1, играят се продължения!

Началото на двубоя е от 19,00 часа

преди 6 години в 17:51 ч.

КРАЙ НА ВСИЧКИ МАЧОВЕ!

преди 6 години в 17:49 ч.

Септември решава всичко в мача

Септември се възползва от това, че съперникът му се хвърли в атака. Крис Гади демонстрира класа и фиксира крайното 2:0.

преди 6 години в 17:43 ч.

ГРЕДА ЗА ВИХРЕН!

Публиката в Сандански не можа да повярва, след като уникално меле пред вратата на Септември завърши с удар в гредата!

преди 6 години в 17:31 ч.

ГОЛ!

Царско село отново се добира до водачеството си в мача срещу Нефтохимик, след като реализира в 75-ата минута. В прегръдките на своите съотборници е Георги Минчев, който отбеляза с глава.

Последно обновление в 17:34 ч. на 19.09

преди 6 години в 17:27 ч.

Вихрен не се отказва от търсенето на гол

Мачът в Сандански е отворен. Вихрен напада с всички сили, а сериозен пропуск в 69-ата минута направи Стивън Славков.

преди 6 години в 17:21 ч.

Дунав възстановява преднината си от три попадения

"Драконите" вкараха 4-ти гол в мрежата на Сокол, този път на празна врата реализира Юлиан Ненов.

преди 6 години в 17:19 ч.

Сокол (Марково) намалява своето изоставане.

Отборът на Дунав (Русе) излезе отпуснат през втората част и в 64-ата минута инкасира гол в мрежата на Конов.

преди 6 години в 17:11 ч.

Странно решение на Никола Спасов

Въпреки равният резултат, наставникът на Царско село - Никола Спасов прави изненадваща смяна, вадейки своя голмайстор - Симеон Ганчев за сметка на Павел Петков.

преди 6 години в 17:03 ч.

Играта във всички срещи вече е подновена!

преди 6 години в 16:49 ч.

Всички двубои вече са на полувреме!

преди 6 години в 16:48 ч.

Дунав бележи трети гол преди почивката

Дунав подсигури победата си в този мач, след като в първата минута от добавеното време Бранимир Костадинов засече с глава центриране на съотборник.

преди 6 години в 16:44 ч.

Нефтохимик изравнява!

Грешка на вратаря на гостите Павел Здравков, който се размина с върната топка към него и дебнещият Кармаджъ наказа левашките действия на съперника!

преди 6 години в 16:40 ч.

Втори гол за Дунав в Марково!

Димитър Георгиев получи топката в наказателното поле и без да се замисля отправи точен шут в долния десен ъгъл.

преди 6 години в 16:39 ч.

Опасна атака на Берое в Севлиево

Бърза атака за Берое в 35-ата минута, при която Адамович изведе чудесно Негрут, който намери с едно докосване Фиртулеску на левия фланг. Той обаче се засуети пред наказателното поле и Велев успя да отнеме.

Съставите на Вихрен и Септември

ВИХРЕН: Кунчев, Митрев, Стоев, Манолски, Бачев, Саватов, Самарджиев, Пехливанов, Ласков, Стоянов, Якимов (резерви: Ставлев, Тусонджиев, Мицаков, Русков, Дънгов, Славков, Харизанов)

СЕПТЕМВРИ: Георгиев, Трифонов, Предев, Генчев, Стоянов, Иванов, Тилев, Сандански, Калоянов, Байду, Гади (резерви: Георгиев, Добрев, Стоичков, Костадинов, Дос Рейс, Тошев, Тодоров)

преди 6 години в 16:38 ч.

Съставите на Сокол (Марково) и Дунав

СОКОЛ (МАРКОВО): Нацев, Кордов, Коджаахмед, Банев, Хубенов, Пудев, Иванов, Недко Миленов, Семерджиев, Стойчев, Рахов (резерви: Добринов, Тодоров, Петов, Сталев, Атанасов, Гурков, Тодоров)

ДУНАВ (РУСЕ): Конов, Васев, Патев, Марем, Петров, Димов, Ятоба, Костадинов, Ненов, Шопов, Георгиев (резерви: Добрев, Будинов, Милчев, Васев, Карагарен, Ларин, Попадийн)

Съставите на Севлиево и Берое

СЕВЛИЕВО: 1. Христо Христов, 17. Мартин Ангелов, 15. Иван Велев, 21. Емил Копаранов (к), 7. Павлин Иванов, 19. Цветомир Додуров, 20. Тодор Чирпанов, 9. Альоша Илиев, 23. Явор Генчев, 4. Радослав Бойчев, 18. Добрин Петров (Резерви: 12. Илия Кънчев, 6. Благовест Ангелов, 3. Николай Матев, 5. Георги Иванов, 30. Цветан Макавеев, 8. Момчил Савов, 2. Радослав Филев)

БЕРОЕ: 1. Михаил Михайлов, 13. Емин Ахмед, 5. Павел Виданов, 6. Иван Иванов, 28. Веселин Пенев (к), 26. Камен Хаджиев, 16. Марко Адамович, 11. Драгош Фиртулеску, 10. Борислав Цонев, 71. Антон Карачанаков, 21. Серджиу Негрут (Резерви: 22. Богомил Цинцарски, 2. Валентин Иванов, 14. Надим Ангелов, 19. Пламен Тенев, 24. Никола Гавов, 27. Денислав Станчев, 91. Костадин Пеев)

преди 6 години в 16:37 ч.

Съставите на Нефтохимик и Царско село

НЕФТОХИМИК: Гичев, Вълев, Авджиев,Чахов, Русев, Тузаков, Люй, Кръстев, Кадиев, Стоянов, Кармаджъ (резерви: Шейтанов, Попов, Парашкевов, Жеков, Грозев, Ненов, Камелов)

ЦАРСКО СЕЛО: Здравков, Радев, Димитров, Митов, Илиев, Кацаров, Карабельов, Обаси, Ганчев, Минчев, Минков (Димитров, Димов, Смилков, Диков, Петков, Марио Петков, Коруджиев)

преди 6 години в 16:29 ч.

ГОЛ!

Царско село най-сетне стига до попадение. Капитанът на гостите Симеон Ганчев е точен от дузпа!

преди 6 години в 16:23 ч.

Греда за Царско село

Царско село тотално доминира над Нефтохимик, но този път "гредата" спасява бургазлии след изпълнение на пряк свободен удар.

преди 6 години в 16:20 ч.

ГОЛ ЗА БЕРОЕ!

ГООООЛ ЗА БЕРОЕ! Цонев открадна топката, напредна през цялата половина на съперника и навлезе в пеналта. Там той намери непокрития Среджиу Негрут, който не сбърка сам срещу вратаря - 0:2

преди 6 години в 16:19 ч.

ГОЛ!

Дунав повежда на Сокол (Марково) с 1:0. Новото румънско попълнение Ятоба получи топката и с елегантен изстрел от 13 метра не остави шанс на марковци.

преди 6 години в 16:14 ч.

ГОЛ!

Септември също повежда в своя мач срещу Вихрен! В 7-ата минута Крис Гади центрира чудесно за Васил Калоянов, който чудесно с глава наказа и намесилия се доста зле в ситуацията Стефано Кунчев.

преди 6 години в 16:11 ч.

Греда в Севлиево

Домакините от Севлиево можеха бързо да се върнат в мача срещу Берое, но техен футболист удари гредата веднага след попадението на заралии.

преди 6 години в 16:10 ч.

ГОЛ!

Камен Хаджиев открива резултата за Берое срещу Севлиево. Бранителят се възползва от отлично подаване на Емин Мехмед и от границата на наказателното поле наказа съперника.

преди 6 години в 16:07 ч.

Вихрен - Септември

Ранният час ще затрудни максимално и двата отбора. Температурата е над 35 градуса, а публиката около 400 човека. Домакините със силно начало.

преди 6 години в 16:05 ч.

Нефтохимик - Царско село

Нищо интересно на стадиона в Българово. Едва 100 човека са уважили днешната среща. Лек превес на гостите, които до този момент обаче не са затруднили вратата на "шейховете".

преди 6 години в 16:01 ч.