ЦСКА е лидер не само в Първа лига, но и в класацията за най-ощетен отбор от началото на сезона, пише в днешния си брой "Тема: Спорт".

Изданието направи свой обзор на потенциалните съдийски ощетявания срещу ЦСКА от началото на сезона. Предлагаме ги на вниманието ви:

2 кръг, ЦСКА - Лудогорец (0:1)

58-а минута - Кевин Меркадо пада в наказателното поле след контакт с Анисе, но получава втори жълт картон за симулация от рефера Ивайло Стоянов и ЦСКА остава с човек по-малко на терена. В ситуацията няма безпрекословни аргументи, за да се твърди, че има категорична дузпа, но еквадорецът видимо е изваден от равновесие и картонът, който му е показан за симулация, е скандален. Още повече че минути по-късно при идентична ситуация Лукоки пада в наказателното поле, но не е отсъдена нито дузпа, нито симулация. В двубоя има още редица ситуации, в които е показан двоен аршин, като се спестяват картони за играчи на Лудогорец, а тези за ЦСКА се раздават с лекота.

Снимка 305082

3 кръг, Ботев (Пд) - ЦСКА (2:6)

39-а минута - при резултат 2:0 за ЦСКА Ботев намалява с гол след корнер. При центрирането в наказателното поле Антон Недялков буквално е прегазен от Пламен Димов, а преди това е задържан от Фернандо Виана. Сигнал за нарушение в атака не е даден и Ботев отбелязва гол, въпреки че фаулът срещу Недялков е повече от очевиден. 45-а минута - Каранга нахлува в наказателното поле, като първо е сритан, а след това и очевидно дърпан за гащетата от Пламен Димов. Бразилецът пада, но реферът Валентин Железов странно защо не отсъжда дузпа. Подминат е кристален наказателен удар за ЦСКА при резултат 2:1 в тяхна полза.

Снимка 306139

Източник: cska.bg

6 кръг, ЦСКА - Витоша Б (6:1)

51-а минута - Меркадо центрира отляво, а Кристиян Узунов играе с ръка в наказателното поле при шпагат. Бранителят променя траекторията на топката, но реферът Станислав Ставров подминава ситуацията. Втора неотсъдена чиста дузпа за ЦСКА през сезона.

Снимка 308588

8 кръг, ЦСКА - Верея (3:0)

18-а минута - При резултат 1:0 за ЦСКА Чорбаджийски подава към Кулма в наказателното поле, но топката среща ръката на Андонов и очевидно променя траекторията си - в противен случай стига до колумбиеца, който е свободен и може да нанесе голов удар. Реферът Драгомир Драганов дава сигнал играта да продължи. Трета подмината дузпа за ЦСКА.

Снимка 311508

9 кръг, Черно море - ЦСКА (0:1)

11-а минута - при резултат 0:0 Манолев навлиза в наказателното поле и е на път да нанесе удар, но вратарят на Черно море Евгени Боровик излиза и го подкосява във въздуха, без да докосне топката. Главният съдия Стефан Апостолов обаче дава сигнал играта да продължи. А това се превръща в четвъртата неотсъдена дузпа в полза на ЦСКА през сезона.
40-а минута - отново при резултат 0:0 Каранга от наказателното поле подава топката към Тиаго на левия фланг. В този момент е отсъдена засада, макар португалецът очевидно да не се намира в такава. Тиаго центрира по земя и топката стига до Манолев, който я праща в мрежата, но напълно редовен гол не е зачетен.

10 кръг, ЦСКА - Дунав (3:0)

32-а минута - при резултат 0:0 Каранга нахлува в наказателното поле, преследван от Будинов. Нападателят на Дунав настига и очевадно спъва бразилеца, но е отсъден... ъглов удар! Ситуацията се разиграва пред очите на допълнителния съдия Румен Христов и тъчрефера Георги Георгиев. Двамата обаче изчакват сигнала на главния арбитър Петър Доровски, който посочва корнер. И така е подмината 5-а дузпа за ЦСКА през сезона...

ЦСКА с класика срещу Дунав, пореден гол на Фернандо Каранга!

ЦСКА с класика срещу Дунав, пореден гол на Каранга!