Отборите на ЦСКА до 15 и 17 години постигнаха две победи над връстниците си от Ботев (Пловдив) в мачове от елитните юношески групи, играни на терена на ВТУ "Тодор Каблешков".

В първата среща ЦСКА U15 разгроми Ботев (Пд) с категоричното 5:0. Още през първото полувреме момчетата на Стоян Ангелов реализираха цели 4 попадения. Георги Христанов откри резултата, след като се възползва от подаване на Александър Кожухаров. Малко след това Илиян Димитров удои, след като получи хубав пас от Христослав Ячев. В средата на първата част гостите си отбелязаха автогол и резултатът стана класически. Минути преди почивката Георги Христанов отбеляза второто си попадение в двубоя, а асистенцията бе дело на Димитър Петров.

През втората част младите "армейци" контролираха мача и се забавляваха на терена. Крайния резултат 5:0 оформи Илиян Димитров, който се разписа за втори път в срещата.

Така ЦСКА U15 продължава да е на първо място в класирането на елитната юношеска група.

Във втория мач за днес ЦСКА U17 победи Ботев (Пд) с класическото 3:0. През първото полувреме Антоан Драгомиров даде аванс на "червените" след пас на Александър Димов.

През втората част момчетата на Ивайло Станев заиграха още по-добре и неслучайно отбелязаха още две попадения чрез Илиан Антонов и автогол на отбора на Ботев. Така младите "армейци" се поздравиха с напълно заслужена победа с класическото 3:0.

В неделя (27 юни) съставите на ЦСКА до 15 и 17 години гостуват на Лудогорец в Разград.

В Италия: Пропадна сделката между ЦСКА и Болоня за Валентин Антов