Турнир: Контроли 2024 Стадион: Комплекс “Gold City”, Алания (Турция) Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА!

88′

Опасно центриране на Чатакович от пряк свободен удар! Стражът на символичните гости обаче внимаваше и успя да боксира топката!

79′

Опасно! Калоян Пехливанов получи отляво, елимира защитник на Стал и пусна към Варела. Аржентинецът веднага изведе Чатакович сам срещу вратаря, но ударът на босненеца мина на сантиметри от дясната греда! Това беше отличен шанс за "червените"!

76′

В последните минути играта доста се накъса и двубоят загуби футболните си достойнства.

73′

Още един червен картон за "червените". Тибо Вион е отстранен от игра. На негово място в игра се завръща сириецът Мохамед Осман.

71′

Жорди Кайседо получава жълт картон за нарушение в атака.

65′

Директен червен картон за Иван Турицов! Изключително спорно решение на съдията! Двата отбора се разбраха и в игра отново ще се появи замененият на полувремето Асен Дончев. Двата тима продължават с по 11 души на терена.

55′

ГОЛ за Стал! Коки Хинокио възстановява равенството! Символичните гости организираха бърза контра атака отляво. Топката достигна до Хинокио, който стреля, Бусато реагира, но не успя да избие и кълбото влезе в мрежата.

46′

Помощник треньорът на "червените" смени целия си състав. В игра за ЦСКА се появиха - Густаво Бусато, Мено Кох, Георги Чорбаджийски, Иван Турицов, Тибо Вион, Амос Юга, Алексис Коли, Хамза Чатакович, Калоян Пехливанов, Жорди Кайседо и Федерико Варела.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

ЦСКА организира опасна атака по десния фланг! Бисмарк напредна с топката и я върна към Мохамед Осман, сириецът нанесе удар от границата на наказателното поле, но кълбото прелетя високо над вратата.

27′

ГОЛ! ЦСКА открива резултата! Калоян Кръстев бележи! Каращият проби при "червените" Мохамед Осман центрира опасно в наказателното поле от пряк свободен удар, Кръстев се извиси над всички и с глава не остави шансове на полския страж. Прави впечатление, че сирийският офанзивен халф изпълнява всички статични положения за "армейците".

24′

Постепенно ЦСКА изнесе играта в по-предни позиции и събитията се случват основно в полето на Стал. "Армейците" обаче все още не са създали нищо интересно пред вратата на противника.

15′

Спокойни минути на комплекс "Gold City" в Алания. "Червените" успяха да задържат топката и да успокоят първоначалния ентусиазъм на поляците.

8′

Символичните гости влязоха по-добре в мача и създадоха леко напрежение пред Димитър Евтимов, но засега нищо по-сериозно пред "армейската" врата.

2′

Още във втората минута играчите на Стал получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около метър пред наказателното поле, но изстрелът от фала се удари в стената.

1′

Жорди Кайседо

ЦСКА ще изиграе днес първия си мач за новата 2022 година. От 15:00 часа "червените" излизат за приятелска среща с полския Стал в спортния комплекс "Голд Сити" в Алания.

Край тъчлинията няма да присъства Стойчо Младенов, който е болен. Вместо него тимът ще бъде воден от Анатоли Нанков.

Участие няма да вземе крилото Греъм Кери, който се присъедини към "червените" едва вчера. Томас Лам и Йоан Баи също ще пропуснат спаринга, а по всяка вероятност новото попълнение Маурисио Гарсес също ще остане зрител. Останалите от състава са на линия, като всеки би трябвало да играе по едно полувреме, в т.ч. и каращият проби марокански бек Алексис Коли. Очаква се като титуляр под рамката да започне Димитър Евтимов.

Стал е по-напред в подготовката от софиянци, като в отбора от Полша блести бившият капитан на "червените" Божидар Чорбаджийски. Последният може да се изправи на терена срещу своя брат Георги, който е част от столичния гранд.

Преди три дни футболистите от Миелец удариха с 3:0 Славия на същия терен в "Голд Сити", като попаденията във вратата на "белите" паднаха през вторите 45 минути. Следващите контроли на ЦСКА ще се играят в района на Белек, където ще протече вторият етап от подготовката.