Халил Умут Мелер е истински кошмар за ЦСКА, пише "Тема: Спорт". Именно въпросният арбитър ще взима решенията на мача на "армейците" с ЧФР Клуж в груповата фаза на Лига Европа.

Турчинът Халил Мелер ще взима тежките решения на ЦСКА - ЧФР Клуж

Негови помощници ще бъдат Мустафа Ейсой и Шевчет Комюрчоглу

Мелер има диплома по мениджмънт и е международен рефер на ФИФА от 2017 г. В турската Суперлига е свирил 94 срещи.

Дебютира в евротурнирите на 29 юни 2017-а на мача Войводина - Ружомберок (2:1) от квалификациите за Лига Европа.

Стамен Белчев каза кои очаква да играят за Клуж и допълни: Ще ги накараме да се съобразяват с ЦСКА!

Треньорът с интересна пресконференция

Досега Мелер е ръководил два мача, в които е участвал български тим. Първият от тях е юношеската квалификация при 17-годишните за Евро 2018. Във Велико Търново на 10 октомври 2017 г. България губи от Украйна с 0:3 на "Ивайло".

Далеч по-любопитна е втората среща, в която е замесен именно ЦСКА. През август 2018-а "червените" спорят с ФК Копенхаген в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Снимка 372635

В София "армейците" губят с 1:2, като червен картон получава Чорбаджийски, а победният гол за гостите идва след дузпа.

Реваншът в Копенхаген е поверен на турчина Мелер, който в 23-ата минута зачита попадение на Даме Н'Дойе от чиста засада, въпреки бурните протести на българските бранители. Асистент-арбитърът Екрем Кан остава безмълвен в ситуацията. На видео-таблото пък е излъчено повторение на гола, където офсайдът се вижда кристално ясно, а наставникът на Копенхаген Стале Солбакен започва да ръкомаха към стаичката да се спрат повторенията.

Снимка 372630

В крайна сметка датчаните печелят и ответния двубой, след като Евандро изравнява в 58-ата минута, но отново Н'Дойе оформя крайното 2:1. От сегашните играчи на "червените" в онзи мач игра само Тиаго, а на пейката тогава бяха Антов и Гълъбов.

ЦСКА с важно съобщение до своите фенове

Причината е огромния брой направени заявки за доставка на билети с наложен платеж за мача с ЧФР Клуж

Общо в пресявките на Лига Европа Халил Мелер има 6 ръководени срещи, а ЦСКА - Клуж ще бъде четвъртият му двубой в груповата фаза на турнира след Лацио -Айнтрахт (1:2) през декември 2018-а плюс Розенборг - ПСВ Айндховен (1:4) и Динамо Киев - Копенхаген през есента на сезон 2019/20.

В Шампионската лига турчинът е бил 3 пъти четвърти съдия през последната кампания.

Феновете на ЦСКА се задействаха: Останаха билети предимно за Сектор "Б"

Има няколко свободни места и в Сектор "А"