Отборът на ЦСКА завърши с победа летните си контроли. Футболистите, водени от Милен Радуканов, победиха гръцкия елитен Атромитос с 2:1. Спарингът се изигра на стадиона в Правец, тъй като в момента текат ремонтни дейности на стадион "Българска армия". Поради тази причина преди срещата нямаше и официално представяне на отбора.

Срещата започна с лек териториален превес на отбора от Гърция. Първото опасно положение за гол обаче се откри именно пред тяхната врата. В 8-ата минута Жуниор Мораес получи топката и стреля към вратата, но силният му шут срещна левият страничен стълб.

В 12-ата минута след карамбол, топката премина през двама бранители на ЦСКА и попадна в Анастасакос, който я пое и с хубав удар откри резултата. Само десетина минути по-късно обаче домакините изравниха. Мораес открадна топката, проби отлично и технично прехвърли стража на Атромитос за 1:1.

В 36-ата минута "червените" стигнаха до пълен обрат. След грешка в защитата на гърците, отново Мораес пое топката, преодоля вратаря и я прати в мрежата.

След почивката играта бе значително по-безинтересна, благодарение на многото смени, които направиха двамата треньори. Единственото по-опасно положение за гол се получи в 67-ата минута, когато Цвакианакис излезе сам срещу Макенджиев, но прехвърлящият му удар срещна гредата.