ЦСКА загуби последната си контрола на австрийска земя. "Армейците" инкасираха трето поредно поражение, отстъпвайки на азербайджанския Карабах с минималното 0:1. Единственото попадение в проверката реализира Гурбанли в 70-ата минута, като при него останаха сериозни съмнения за засада.

Селекцията на Любослав Пенев можеше да извлече далеч по-добър резултат в този двубой, след като на два пъти удари гредата, а веднъж не бе отсъдена и чиста дузпа заради нарушение срещу Георги Йомов.

Тиаго си тръгна от ЦСКА с 34 гола, Берое беше любимата му "жертва"

Вижте на кои други тимове вкара

Така носителите на Купата си тръгват от Австрия с актив от 1 победа и три загуби. Официалното представяне на тима за новия сезон ще бъде срещу Ботев (Враца) в съботната вечер.

Въпреки приятелския статут на двубоя, ЦСКА и Карабах се хвърлиха в здрава битка още от първата минута. Вицешампионът на Азербайджан създаде първата по-интересна ситуация в третата минута, но Жуниор Нзила се намеси с решителен шпагат в собственото си наказателно поле.

Селекцията на Любослав Пенев можеше да получи неочакван подарък в петата минута, когато Кевин Медина върна доста спорно към своя вратар. Шахръдин Мамадалиев беше максимално затруднен, но все пак успя да изрита топката надалеч преди до нея да се добере Ахмед Ахмедов.

ЦСКА имаше добрата възможност да поведе в резултата след точно 9 минути футбол. Новото попълнение Яник-Сони Вилдсхут получи топката на границата на наказателното поле, но изстрелът му по земя не намери незащитения ъгъл на азербайджанците.

ЦСКА представя отбора срещу Ботев (Враца)

Тази събота

Капитанът на ЦСКА - Жеферсон, беше възнаграден с по-офанзивни функции от наставника на "армейците" и в 17-ата минута можеше да отбележи за столичани. Латиноамериканецът стреля от фаул, през изградената стена от футболистите на Карабах, но кълбото не съумя да порази вратарския ъгъл на Мамадалиев.

След около половин час в Австрия, отборът на Карабах започна да поглежда по-сериозно към вратата на ЦСКА. Азерите най-вече застрашиха Бусато с удари от средна дистанция. Най-запомнящ се от тях беше този на бившия халф на Черно море - Патрик Андраде, който след допир с крака на Юрген Матей, излезе в корнер.

ЦСКА - Карабах 0:1 (Развой на срещата по минути)

Трета поредна загуба за "армейците"

Треньорският щаб на ЦСКА изтръпна в 39-ата минута, когато възстановилият се наскоро от травма Иван Турицов бе грубо подсечен от Кара Карайев. За радост националът на България бързо се изправи на крака и даде знак, че ще продължи играта без проблем.

Малко преди края на първата част, ЦСКА имаше страхотната възможност да поведе в резултата. Йоан Баи центрира от фланга, а друг от новите в клуба - Жуниор Нзила отигра елегантно с глава, запращайки кълбото в далечния ъгъл. За малшанс на "армейците", топката кацна върху горната греда и излезе в аут.

На полувремето в игра за ЦСКА се появиха Георги Йомов и Греъм Кери. Теренът напуснаха Нзила и Яник Вилдсхут.

Чатакович трябва да влезе в обувките на Тиаго

Португалецът даде много на ЦСКА, трансферът му е очакван

Отбраната на ЦСКА се пропука и Карабах можеше да поведе в 50-ата минута. Абас Хюсеинов беше достатъчно настоятелен по фланга, за да пробие към наказателното поле на "червените". Последва негово подаване към Борджес. Бразилецът стреля прекалено слабо по земя и това се оказа отличен вариант за спасяването на сънародника му Бусато.

За втори път гредата попречи на ЦСКА да поведе и това се случи в 60-ата минута. Греъм Кери изпълни фаул от нестандартна позиция, от която не се очаква директен обстрел. Ирландецът сюрпризира всички и завъртя добре кълбото. То обаче се отклони в лявата греда на безпомощния в този миг азерски вратар.

ЦСКА обяви пълния състав на школата си

Ето кои са там

Неприятното за носителя на Купата на България стана в 70-ата минута. След продължителна акция на Карабах, топката стигна до Кади Борджес. Бразилецът много технично копна между Гълъбов и Антов, за да изведе своя нападател Муса Гурбанли сам срещу Бусато. Титулярният нападател на съперника запази хладнокръвие и преодоля Бусато за 0:1. При положението обаче останаха сериозни съмнения за засада.

ЦСКА моментално се опита да отговори на предизвикателството чрез Радослав Живков. Нападателят, благодарение на физическата си мощ, създаде напрежение в полето на азерите, но опитите му за изстрел бяха блокирани.

Густаво Бусато недоволстваше от работата на защитата пред себе си. В 82-ата минута "червените" бранители допуснаха прекалено лесно Филип Озобич да спечели необходимото пространство и да отправи тежък удар, който по чудо не посети за втори път мрежата на ЦСКА.

В самия край реферът на контролата грубо ощети ЦСКА, след като не отсъди чиста дузпа за "армейците" заради нарушение срещу Георги Йомов в азерското наказателно поле.

L'Equipe: Френски защитник избра новак в Лига 1 пред ЦСКА