Отборът на ЦСКА инкасира ново поражение по време на подготвителния си лагер в Испания. Този следобед селекцията на Милош Крушчич отстъпи с минималното 0:1 на елитния японски тим Шонан Белмаре. Единственото попадение в мача отбеляза Кейсуке Сака в 71-ата минута и падна след сериозна грешка на бразилеца Жеферсон. Столичният гранд беше по-добрият състав преди почивката, но тогава пропуски направиха Денис Давидов и Албентоса. След паузата предимството бе изцяло за азиатския им съперник, който можеше да се поздрави и с по-изразителен успех, ако не бяха добрите намеси на Густаво Бусато. Равенството все пак можеше да донесе Греъм Кери, но изстрелът му от фаул в 88-ата минута срещна гредата.

Фернандо Каранга се сети за ЦСКА

Бразилецът все още поддържа контакт с част от футболистите на "армейците"

Така "червените" не успяха да надигнат глава, след като преди няколко дни паднаха тежко от втородивизионния германски Нюрнберг с 0:5.

Двубоят започна по-добре за селекцията на Милош Крушчич. С малко повече късмет, резултатът можеше да бъде открит рано, рано, когато играч на японците върна неочаквано силно за своя вратар. Само навременната намеса на Даики Томи предотврати големия резил за символичните гости.

Испанският бранител на ЦСКА - Раул Албентоса с лекота надскочи нисичките японци при центриране от фаул. Бившият играч на Депортиво Ла Коруня съумя да насочи с глава, но стражът на Шанон реагира подобаващо, като също така и провали плановете на Али Соу за голова добавка.

В 25-ата минута Вив Соломон-Отабор проби по фланга, след което пусна за връхлитащия през центъра Денис Давидов. Руснакът обаче прати своя изстрел точно в обсега на японския вратар.

Кристиано Джарета с коментар относно нападател на ЦСКА

Джарета сподели, че Тони Уот има да разреши личен проблем в живота си

В 28-ата минута Али Соу издебна най-правилния момент и отне топката от съперника, за да я достави на пътя на Денис Давидов. Руснакът обаче, от изгодна позиция, не можа да намери мрежата и сътвори най-големия пропуск от началото на контролната среща.

До паузата нещо като шанс се откри и пред опонентите от Япония. Акими Барада сбърка с отиграването си в 43-ата минута. Атакуващият футболист на Шанон получи добре топката около дъгата, но вместо да стреля към вратата, потърси комбинация със свой колега и в крайна сметка пропиля тази интересна атака на "зелените".

ЦСКА - Шонан Белмаре 0:1 (Развой на срещата по минути)

Японците завършиха изминалия сезон на 16-то място в тамошния футболен елит

Шонан можеше да поведе в резултата малко след подновяването на приятелския двубой. Резервата Сосуке Шибата съумя да отиграе само с едно докосване центриране на колега. Фланговият играч отправи топката към далечния ъгъл на Бусато и само леката му неточност отърва "армейците" от инкасирането на гол.

Отговорът на ЦСКА не закъсня и след кратко меле в полето на азиатците, Вив Соломон-Отабор шутира технично, но и при него липсата на точност се оказа решаваща за провалената ситуация.

Бивш футболист на ЦСКА ще играе в аржентинския елит

Колумбиецът беше в България през сезон 2016/17

В 55-ата минута топката срещна ръката на Наоки Ишихара в наказателното поле на японците. Футболистите на ЦСКА поискаха дузпа, но съдията не отсъди такава.

Футболистите на Шанон Белмаре, по подобие на своя съперник, също поискаха наказателен удар, когато Джеси, на пръв поглед, не действа по най-чистия начин срещу Ивасаки. И тук главният арбитърът обаче предпочете да запази мълчание.

Голямото разочарование за ЦСКА настъпи в 71-ата минута, когато Шонан Белмаре откри резултата. Кейсуке Сака се възползва от разсеяността на Жеферсон, изскочи зад гърба на бразилеца и с глава насочи в мрежата на сюрпризирания Бусато.

Определено второто полувреме беше за футболистите на Шонан. "Зелените" можеха да удвоят своята преднина и в 84-ата минута, когато защитата на ЦСКА проспа пореден пробив по левия ѝ фланг. Густаво Бусато все пак се намеси решително и отрази страхотната възможност открила се пред Гото.

В края на срещата Греъм Кери можеше да възстанови равенството, но нацели горната греда след добро изпълнение на пряк свободен удар.

Вратарите в ЦСКА - привилегия и отговорност

От ЦСКА направиха любопитно видео за вратарите в клуба

На 29-ти януари ЦСКА ще премери сили с шампиона на Южна Корея - Чонбук Хюндай Моторс.