С два гола на бразилеца Маркиньош ЦСКА победи с 2:0 деветият в последното турско първенство Коняспор в контрола, играна в Елтен, Германия.

Привлеченият в началото на лятото от Беласица футболист бе точен от фаул в 8-ата минута и от дузпа в 56-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу направилият дебют с "червената" фланелка бразилски нападател Неи.

"Получи се добра проверка, която показва докъде сме стигнали в подготовката си. Маркиньош показа много добра игра, като доказа, че е един от вариантите за изпълнител на статични положения. Имам и други опции за това. Неи се включи добре, като изработи дузпа, а и можеше и сам да се разпише.

В това положение по-доброто решение бе да подаде на свободния Ододжи, но не го направи. Той демонстрира по-малко от половината от възможностите си, но това е нормално. Неи има да наваксва в подготовката.

Най-важното е, че бързо свиква с отбора, а и колектива го приема отлично. Велизар Димитров има възпаление на лимфни възли. Надявам се скоро да е готов за игра.

Желанието ми е турнирът "Плейстейшън 2007" да се проведе, но ако това не стане, поне да бъде уредена сериозна контрола с класен съперник, която да е генералната ни репетиция преди мача от първия кръг на първенството с Литекс", заяви пред радио "Дарик" треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов след мача.

Следващата проверка на "червените" е на 28 юли (събота) срещу Бурсаспор от 19 часа българско време.