Юношеските формации от Академия ЦСКА до 15 и 17 години изиграха последните си мачове от сезон 2020/2021 г. в елитните юношески групи. Талантите на "червените" се изправиха срещу връстниците си от Септември, а срещите се играха на стадиона в село Герман.

В първия двубой ЦСКА U15 завърши наравно 1:1 със състава на Септември. Момчетата на Стоян Ангелов бяха по-добрият отбор през първото полувреме и заслужено поведоха с попадение на Димитър Христов, който оползотвори асистенция на Алексей Раданов. До края на първата част нямаше повече голове и "червените" се оттеглиха на почивка с минимална преднина.

През второто полувреме младите "армейци" пропуснаха няколко изгодни възможности да удвоят аванса си и домакините се възползваха от това и съумяха да изравнят. По този начин срещата приключи наравно 1:1.

ЦСКА U15 още в предишния кръг стана шампион на България, след като разгроми с 4:0 състава на Черно море (Варна) и така си гарантира златните медали.

Във втория мач за деня отборът на ЦСКА до 17 години отстъпи на Септември, който през тази година стана шампион на България в тази възрастова група, с 1:5. Точен за момчетата на Ивайло Станев бе Антъни Кери, а асистенцията бе дело на Александър Димов. ЦСКА U17 финишира на пета позиция в елитната юношеска група.

Академия ЦСКА излиза в кратка почивка, а още през тази седмица някои тимове започват подготовка за следващия футболен сезон.