ЦСКА победи Шанхай Шенхуа с 1:0 в контрола

ЦСКА с първа победа за годината, Али Соу наказа Шанхай Шенхуа

Селекцията на Нестор ел Маестро нанесе решителния си удар в 80-ата минута

83′

В игра за ЦСКА влизат и младоците Йоан Бауренски и Мартин Смоленски.

80′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 1:0!! АЛИ СОУ! Устремът на ЦСКА все пак даде резултат и голът в тяхна полза падна 10 минути преди края. След поредна атака през центъра, Евандро намери пролука в китайската отбрана и комбинира с Али Соу. Африканецът запази хладнокръвие и елегантно преодоля вратаря на съперника.

77′

Кристиян Малинов опита да изведе в коридор Евандро, но целта му бе разгадана от вратаря на Шанхай, който пресече в решителния момент.

71′

В последните минути атаките на ЦСКА стават все по-опасни. Отбраната на Шанхай за момента се справя с "червеното" нашествие.

60′

Нестор ел Маестро прави сериозна рокада в своя тим, като в игра пуска петима нови футболисти: Жоржиньо, Малинов, Тиаго, Евандро и Чорбаджийски.

59′

ПИНТО! Отговорът на столичани не закъсня и изгодна възможност се откри пред халфа Рубен Пинто. Атака през центъра завърши с извеждащ пас за португалеца, който обаче не успя да намери мрежата с техничното си чукване на топката.

56′

МОРЕНО! Подновяването на контролата може и да донесе активизация в атаката на ЦСКА, но първото чисто положение беше за символичните гости. Капитанът Морено беше оставен непокрит след центриране от корнер. Колумбиецът насочи с глава към далечния ъгъл, ала опитът му се увенча с неуспех.

49′

Рафаел Енрике получи пас в перспектива, след което имаше отлична възможност да центрира, но за жалост право в ръцете на вратаря.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

37′

Опорният халф на "армейците" Жанио Бикел стреля мощно от над 30 метра, като топката летеше под гредата. Стражът на Шанхай внимаваше и изби с една ръка в корнер.

34′

Футболистите на ЦСКА предявиха плахи претенции за дузпа, след като Соу падна в полето на Шанхай. Главният рефер обаче остана безмълвен и даде сигнал играта да продължи.

31′

Али Соу притесни максимално отбраната на Шанхай Шенхуа, но вратарят на противника стигна първи до топката.

25′

Оскар Ромеро опита късмета си с изстрел от средна дистанция. На парагваеца му липсваше точност и прати коженото кълбо високо в аут.

14′

ШАНС ЗА ЦСКА!! Селекцията на Нестор ел Маестро беше близо до откриващото попадение в 13-ата минута. Центриране от фаул внесе смут в отбраната на азиатците, като само решителната намеса на Ли Пенг, хвърлил се на шпагат в краката на Перейра, спаси китайците от гол във вратата им

8′

Добър шанс пред "армейците" се откри в 8-ата минута. Вратарят на Шанхай - Ли Сухай остана под топката след центриране от корнер. От грешката му опита да се възползва Стивън Перейра, но хибридът му на изстрел с гръб и глава излезе в аут.

6′

Равностойно начало на срещата. Двата тима залагат на офанзивен футбол, като китайците вече отправиха един изстрел от средна дистанция, който обаче не затрудни по никакъв начин Черниаускас.

1′

10. Евандро

Отборът на ЦСКА ще изиграе своя трети контролен двубой на испанска земя. След равенството с Бохум (1:1) и неприятната загуба от унгарския Академия Пушкаш, грандът ще търси дебютна победа за 2019-а година срещу екзотичния китайски тим - Шанхай Шенхуа.

Фенове "захапаха" Звяра Мауридеш, бил като Игуаин

"Тлъстак, яж по-малко и тренирай повече"

В лагера на "червените" вече могат да използват своя бразилски бранител Жеферсон, въпреки че е назад с подготовката. Нестор ел Маестро и компания бяха сюрпризирани и от новината, че уж сигурният трансфер на Мауридеш в Рапид (Виена) е пропаднал, като той отново ще бъде на "армейско" разположение.

Впечатление в титулярния състав на ЦСКА прави отсъствието на Кирил Десподов. На негово място сред стартовите 11 ще видим Енрике Рафаел, който ще оформи атакуващо трио с Едвин Джеси и Али Соу. В центъра на защитата капитанът Бодуров ще има нов партньор - Стивън Перейра.

Димитър Пенев: Като гледаш класирането ти става терсене, търсиш хапче да ти мине главичката

Стратега: Като гледаш класирането ти става терсене, търсиш хапче да ти мине главичката

"Трябва да поглеждаме и към двора на Левски, за да знаем какво се случва"

Любопитен момент от съперничеството между ЦСКА и Шанхай е , че консултантът на тима - Люпко Петрович е бил треньор на азиатците през вече далечната 2000 година.

Шанхай Шенхуа е китайският тим, който повлече крак в привличането на големи световни звезди преди няколко лета. Екипа на клуба са носили Никола Анелга, Дидие Дрогба и Карлос Тевес. Преди няколко часа футболист на този състав беше и Демба Ба, но той бе продаден на турския Истанбул ББ.

Така погледите ни днес единствено ще бъдат насочени към колумбиеца Фреди Гуарин, който в Европа направи име в отборите на Порто и Интер. Треньор на Шанхай е испанецът Кике Санчес Флорес, спечелил Лига Европа и Суперкупата на УЕФА с Атлетико (Мадрид) през 2010 година.

Фенове на ЦСКА към Левски: Да ви е честит "армеецът" Димитър Ганев!

Очаква се той да бъде новият бос на "сините"