Отборът на ЦСКА постигна първа победа от началото на своята лятна подготовка. Днес „армейците" постигнаха класически успех над иранския шампион  Сепхан  с 3:0, като проверката бе първа за възпитаниците на Стойчо Младенов на турска земя.

Като цяло срещата бе белязана с тоталното надмощие на „червените", които въпреки многото си нови състезатели показаха добър футбол и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех.

Головете за вицешампиона на България бяха дело на каращия пробен период Масимио Кода, Христо Янев и Педро Мендеш.

Първата част на днешната контролна среща ще остане в статистиката с няколкото добри положения за „армейците", които бяха пропилени от Христо Янев и много дейния Масимо Кода. За да бъде превъзходството пълно,  Килиан Шеридън нацели и гредата, но до гол така и не се стигаше.

Футболната логика възтържествува през второто полувреме, когато ЦСКА отбеляза и трите си попадение в неделната контрола. Всичко стартира в 46-ата минута, когато дошлият на проби Масимо Кода вкара за 1:0 след пас на Иван Бандаловски.

Пет минути по-късно, преднината на софианци бе удвоена след хубав гол на Христо Янев, който останал очи в очи с иранския вратар не сгреши за 2:0.

Класическият резултат бе оформен от Педро Мендеш, който се разписа сред голмайсторите след асистенция на Нджонго Присо.

Следващата проверка за възпитаниците на Стойчо Младенов е в сряда срешу руския Волга.

ЦСКА - СЕПАХАН 3:0