За разлика от мъжкия си отбор, тимът до 14 години на ЦСКА записа разгромна победа в дербито с Левски в мач от 22-ия кръг на първенството.

Така играчите, водени от Атанас Борносузов, продължават без грешна стъпка през сезона - 21 победи в 21 двубоя, пишат "червените" на сайта си.

Левски победи ЦСКА с 2:0 в първи полуфинален двубой за Купата на България

ЦСКА попадна в "синия" капан! Левски матира "армейците" и докосва финал за Купата на България

Безценен успех за вековниците с 2:0, големият герой се казва Серджиу Буш

ЦСКА поведе още в 3-та минута, когато точен беше Павел Жабов. В 9-та главният главният съдия Георги Николов не отсъди дузпа в полза на домакините, след като Йоан Борносузов беше спънат в наказателното поле от противников състезател. В 16-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като техен футболист удари с глава Борносузов и получи директен червен картон.

В 48-та минута Борносузов отбеляза за 2:0 в полза на ЦСКА, а две по-късно "сините" върнаха едно попадение от дузпа. В 61-та Георги Чорбаджийски направи резултата 3:1. В 68-та Борносузов реализира от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кирил Великов, за крайното 4:1.

Двата отбора ще спорят за Купата на БФС на 24 април. Финалът ще се играе на стадион "Витоша" в Бистрица от 17:00 часа, завършват от "червения" тим.