Българският шампион ЦСКА победи с категоричното 4:1 на сръбския Ягодина в контролна среща, която се игра в кипърския курорт Агия Напа. Момчетата на Димитър Пенев изиграха отлично първо полувреме и напълно заслужено поведоха с 4:1 през първите 45 минути. В самия край на мача тимът на Ягодина, който игра със син спортен екип, стигна до почетен гол.

Още в 11-ата минута нигериецът Кабиру Алауса откри резултата. Давид Силва нахлу в наказателното поле и преодоля противников състезател. Последва пас към Алауса, който без проблем реализира от близо за 1:0.

Десет минути по-късно "червените" стигнаха до втори гол. Този път двамата си размениха ролите и Алауса свали топката на Давид Силва. Привлеченият от Локо (Мз) играч влезе в наказателното поле и с точен удар в долния ляв ъгъл вкара за 2:0.

Голът събори психически сърбите и две минути по-късно те инкасираха трето попадение. Капитанът Тодор Янчев намери Дормушали Саидходжа, който с техничен удар направи резултата класически.

До края на полувремето ЦСКА стигна до четвърти гол, който падна от дузпа. Реферът посочи бялата точка за фаул срещу Саидходжа и Данчо Тодоров не сгреши - 4:0.

В началото на второто полувреме наставникът на ЦСКА Димитър Пенев пусна в игра 10 нови футболисти. Единствен от титулярите на терена остана Иван Иванов. Началните минути на втората част бяха по-спокойни и равностойни. Към края на двубоя сърбите се активизираха и стигнаха до почетен гол. Негов автор стана Алфред, който вкара в мрежата една рикоширала в гредата топка. В последните секунди Тошич от Ягодина получи червен картон.

Малко преди края на първото полувреме да наблюдава двубоя пристигна треньорът на кипърския Паралимни Едуард Ераносян.

ЦСКА - ЯГОДИНА 4:1 (4:0)
1:0 Кабиру Алауса 11'
2:0 Давид Силва 22'
3:0 Саидходжа 25'
4:0 Тодоров 44' - д
4:1 Алфред 89'

ЦСКА: Петров, Минев, Иванов, Узунов, Машадо, Янчев, Омодиагбе, Тодоров, Саидходжа, Давид Силва, Алауса (Беконо, Виданов, Маркиньос, Ели Маркес,  Морозс, Тонев, Чипев, Тошев, Георгиев, Руи Мигел,  Чурлинов, Стойков, Пиетробон)

ЯГОДИНА: Пустинджакович, Делие, Восланич,  Спасоевич, Перич, Живкович, Лукич, Зунич,  Михайлович, Аврамович, Проданович (Васкович,  Благоевич, Миленкович, Стоянович, Николич,  Марианович, Павлович)