Един от големите проблеми на ЦСКА този сезон е, че отборът не може да вкара гол през първото полувреме в голям процент от мачовете си. Към момента това се е случвало точно 17 пъти - веднъж за Суперкупата на България, цели 9 пъти за първенство и 7 пъти в Европа.

ЦСКА е в серия от 4 поредни мача в efbet Лига без попадение преди почивката - срещу Арда, Лудогорец, Локомотив (София) и Пирин. "Червените" не се разписаха през първите 45 минути още в двубоите си с Черно море, Славия, Царско село, Берое и Локомотив (Пловдив). Само веднъж ЦСКА вкара два пъти преди почивката - при успеха с 4:2 срещу Ботев (Враца), когато точни бяха Георги Йомов и Брадли Мазику. Във всички други случаи е паднал един гол - два пъти срещу ФК ЦСКА 1948, срещу Пирин на "Армията", Левски и Ботев (Пловдив).

В Европа "армейците" проспаха първите полувреме в двата си мача с Лиепая, Зоря и Бодьо/Глимт. В тези 6 срещи не вкараха гол и след почивката. Проспаха и госутването на Виктория в Пилзен, загубено с 0:2.

В същото време ЦСКА бележи само през първите 45 минути в двубоите си от турнира за Купата на България. Всичките голове при победите с 3:0 над Хебър и 2:0 над Арда паднаха преди почивката.

Когато ЦСКА е в голова "суша" преди почивката, отборът рядко стига до победа. Случи се точно 4 пъти, равенствата са 6, а загубите - 7.

Футбол се играе 90 минути. А наложиш ли волята си на терена още през първото полувреме, отбележиш ли тогава, мачът винаги е по-спокоен за теб. Уви, този сезон в много случаи това не се случва на ЦСКА...