Отборът на ЦСКА продължава с отличното представяне в летните си контроли. "Армейците" записаха поредна победа, като този път в тяхна жертва се превърна румънският Университатя (Крайова). Триумфът се оказа двойно по-сладък, тъй като дойде след обрат от 0:2 до 4:2.

Началото бе доста неприятно, след като експериментът на Стамен Белчев да пусне като централни защитници Манолев и Дюлгеров претърпя пълен провал. Всичко това доведе до два бързи гола на капитана на съперника Андрей Иван.

ЦСКА - Университатя Крайова 4:2 (Развой на срещата по минути)

"Червените" с нова победа в Австрия

До почивката ЦСКА намери себе си и изравни след точни изстрели на Ангелов и Колев. И при двете попадения може да бъде винен и стражът на съперника Калнацеа.

През втората част на австрийския терен имаше само един тим и това бяха "червените". Пълният обрат бе донесен от Кристиян Малинов, а крайното 4:2 бе оформено от появилия се като смяна Давид Симао.

Снимка 300878

Игрови минути за Университатя записаха Радослав Димитров - Меси и Апостол Попов. Поради контузия спарингът пропусна Христо Златински.

Контролата започна по възможно най-лошия начин за "червените". Експериментът с поставянето на Станислав Манолев като централен бранител доста бързо даде негативен ефект. Бразилецът Густаво матира отбраната на ЦСКА с извеждащ пас за Банку. Крилото моментално чукна към своя капитан Иван, който на празна врата не сгреши.

Румънският тим явно усети, че защитният вал на "армейците" не функционира по възможно най-добрия начин и в 7-ата минута резултатът можеше да бъде удвоен. Брицеаг прехвърли с техничен пас Стойчо Атанасов, но този път Китанов внимаваше и пресече извеждащото подаване към Иван.

Логично, с оглед случващото се на терена, "студентите" поведоха с 0:2. В 20-ата минута Бълуцъ чукна към изскачащия от втора позиция Иван, за който не беше никакъв проблем да преодолее за втори път Китанов.

Снимка 300875

Мъките за ЦСКА сякаш нямаха край, а класиката 0:3 като по чудо не се случи в 26-ата минута. Банку навлезе остро в наказателното поле и финтира немощния Манолев. Ударът му обаче срещна тялото на отлично пресеклия го Жоро Китанов. При опита си за добавка, Бълуцъ прати топката в горната греда.

ЦСКА се сети, че може да играе и в атака, а това мигновено даде резултат. Хубава комбинация на крилото между Стойчо Атанасов и Десподов завърши с подаване към непокрития в полето Милчо Ангелов. Таранът отправи мощен шут, който мина през ръцете на неориентирания Калнацеа.

Снимка 300876

Поривът в играта на ЦСКА някак си естествено доведе и до втория гол за "армейците". Той бе факт не и без помощта на вражеския вратар. Никола Колев отправи авантюристичен удар от средна дистанция, който с бе боксиран от Николае Калнацеа в собствената му мрежа.

ЦСКА бе коренно променен тим след паузата. Хората на Стамен Белчев атакуваха разнообразно, а в 64-ата минута комбинация между Ангелов и Атанасов завърши с диагонален шут на бранителя, който бе отразен от Митрович.

Ключова за развоя на тази контрола се оказа 73-ата минута, когато ЦСКА се добра и до пълния обрат в мача. Резервата Кристиян Малинов демонстрира, че явно ударите от респектираща дистанция му се превръщат в специалитет, след като с бомба от над 20 метра не остави никакъв шанс на румънците за 3:2. Миг по-късно, ЦСКА вече можеше да води и с 4:2, ако прехвърлящ удар с глава на Чорбаджийски като по чудо не посети за пореден вратата на "студентите".

Снимка 300874

ЦСКА категоризира своя триумф в това балканско дерби точно 120 секунди преди последния съдийски сигнал. Антон Недялков направи едно от марковите си включвания по крилото, което завърши с акуратен пас на дузпата за Симао. Португалецът демонстрира висока класа и от движение оформи крайното 4:2!

Утре момчетата на Стамен Белчев ще премерят сили с азерите от Карабах.