ЦСКА най-накрая вкара гол и победи под ръководството на Любослав Пенев, макар че "червените" се озориха срещу Ботев (Враца) за крайния успех 2:1.

Попаденията за домакините реализираха Едвин Джеси и Али Соу, които и в двата случая се възползваха от майсторски подавания на Тиаго Родригес. За гостите по изключителен начин се разписа Емил Стоев.

Още в първите минути португалецът можеше да открие резултата, но негов удар пред вратарското поле мина високо над вратата.

ЦСКА - Ботев (Враца) 2:1, врачани върнаха един гол!

"Червените" ще търсят първа победа и първи гол под ръководството на Любослав Пенев

Малко след това главният съдия Станислав Ставров не посмя да отсъди дузпа за гостите!

При опит за удар към вратата на Даниел Гаджев топката срещна ръката на Лясков, която бе в неестествено положение, но сигнал от рефера незнайно защо не последва...

Противно на очакванията гостите стигнаха до следващата голова опасност в мача!  Божидар Чорбаджийски върна безобразно към Черниаускас, който излезе и успя да скъси ъгъла, спасявайки удар на Емил Стоев.

До края на полувремето ЦСКА не успя да измисли абсолютно нищо интересно в предни позиции, като единствените точни удари в очертанията на вратата дойдоха след изпълнения на Тиаго извън наказателното поле.

Втората част започна с положение пред вратата на Черниаускас! Бодуров сбърка в изнасянето на топката, която попадна в Симеон Мечев, но последният вместо мрежата нацели тялото на Чорбаджийски и стигна само до корнер.

Малко след това ЦСКА откри!

Тиаго Родригес изведе майсторски зад защитата Едвин Джеси, който с техничен удар отдясно в наказателното поле вкара за 1:0!

Снимка 407529

Попадението определено успокои домакините, които започнаха да разиграват по-освободено и по-нестандартно. В 55-ата минута интригата в срещата до голяма степен приключи!

Тиаго Родригес центрира точно при изпълнение от фаул, а пред вратарското поле таранът Али Соу с глава покачи на 2:0!

Последваха още някои добри възможности за играчите на ЦСКА, но Евандро и Соу не успяха да поразят целта от добра позиции.

Снимка 407524

Врачани отговориха с опасен удар на Георги Вълчев от дъгата пред наказателното поле, но Черниаускас се разтегна и изби в корнер.

Минути преди края на срещата Емил Стоев обаче върна интригата в мача!

Футболистът на врачани засече центриране от левия фланг по феноменален начин, пращайки по диагонал от воле топката в далечния ъгъл - 2:1!

С успеха "червените" се доближиха на 5 точки от лидера Лудогорец, който по-рано през деня не успя да победи Ботев (Пловдив), завършвайки при равенство 1:1 у дома.

За ЦСКА дебют направи юношата Иван Турицов, който през есента игра под наем в Литекс. Ангел Лясков пък бе откаран с линейка, тъй като Даниел Генов без да иска му бръкна в окото при единоборство.