ЦСКА се изравни по точки с втория в класирането Левски, след като отнесе Етър с 3:0 на стадион "Българска армия" в последния мач за деня от програмата на Първа лига.

С успеха тимът на Нестор ел Маестро събра 28 точки, колкото има и големият съперник, който обаче има предимство заради победата в прекия двубой. Лидер е Лудогорец с точка повече.

ЦСКА - Етър 3:0, класика на "Армията"!

Вижте развитието на двубоя по минути

Очакванията за голяма посещаемост с оглед придобитата емблема и последните събития около клуба, не се оправдаха, но все пак на трибуните имаше около 5 хиляди зрители, най-вече благодарение на сектор "Г", който оформи по-големия процент от присъстващите на стадиона.

Нестор ел Маестро направи някои промени в стартовия състав, като на пейката останаха националите Кирил Десподов и Кристиян Малинов, които се появиха в игра през второто полувреме. Жоржиньо и Жанио Бикел пък получиха шанс за изява сред стартовите 11.

Снимка 384858

Началото бе с лек териториален превес на домакините, които владееха топката в половината на съперника, но не можеха да стигнат до голова опасност.

Етър пък разчиташе на контраатаки чрез Даниел Младенов и Велко Батрович, но и на двамата не им се получаваха нещата в предни позиции, както и на острието Флорен Боджадж.

ЦСКА поведе в средата на първото полувреме, макар до този момент да не бе създал чисто голово положение!

Центриране на Тиаго от корнер намери Чорбаджийски, който с глава прати топката в долния ляв ъгъл на Христо Иванов - 1:0!

Снимка 384855

Минути по-късно Рубен Пинто имаше възможност да удвои, но останал очи в очи с Христо Иванов, не успя да го преодолее.

След попаденията "болярите" опитаха хаотичен натиск, но крайно неуспешно, който се изчерпа с един удар от дистанция на Румен Руменов.

Малко след почивката интригата до голяма степен приключи!

При поредно центриране от статично положение гостите изчистиха топката пред линията на наказателното поле, където Жоржиньо я засече без да се бави за 2:0!

Снимка 384856

След попадението темпото на игра видимо спадна, а играчите на Етър опитаха да затруднят Черниаускас с удар на Батрович от фаул и центриране на Дани Младенов. И в двата случая без успех...

Точка на спора сложи резервата Кирил Десподов!

Националът се появи в средата на второто полувреме заедно с Евандро, който намери колегата си в предни позиции близо до вратата, за да бъде оформен крайният резултат - 3:0!