ЦСКА се саморазправя на 100% с Лудогорец, когато става въпрос за директни елиминации - в турнира за Купата на България. "Червените" срещнаха "орлите" 4 пъти в турнира и винаги продължиха напред.

За първи път ЦСКА отстрани Лудогорец през сезон 2012/2013. 31-кратният шампион удари разградчани с 2:1 като гост с голове на бъдещите лудогорци Мишел Платини и Лукас Саша, а преди това Мирослав Иванов беше открил резултата за домакините. Загубата с 0:1 на "Армията" с попадение на Емил Гъргоров не беше от значение, защото ЦСКА продължи на осминафиналите с повече голове на чужд терен.

През сезон 2017/2018 двата отбора се срещнаха на четвъртфинал. В един мач на "Армията", ЦСКА победи отново с 2:1, този път след продължения. Красив гол на Николай Бодуров даде преднина на "червените", но Козмин Моци изравни от дузпа. Настоящият нападател на Лудогорец Кирил Десподов тогава вкара гола за ЦСКА в продълженията, който класира тима на полуфинал.

Още в следващата кампания "армейците" отново отстраниха "орлите" на четвъртфинал, този път игран в Разград. В герой тогава се превърна Рубен Пинто с гол през първото полувреме.

За да дойдат последните за момента два мача, в които ЦСКА отново надигра и отстрани съперника си. "Армейците" поведоха с 1:0 с гол на Тиаго на свой терен, но Каули Оливейра изравни. Снощи "червените" показаха кой е шефът в турнира и стигнаха до 2:1 в Разград с голове на Енрике и Георги Йомов. Елвис Ману беше точен за Лудогорец.

Равносметката - когато съдбата на ЦСКА срещу "орлите" зависи само от ЦСКА - краен победител са "червените". Общият баланс е 4 продължавания напред от 4 възможни (3 при Гриша Ганчев), 6 мача, 4 победи, 1 равенство и една загуба.