ЦСКА се завърна в Европа с победа. "Червените" надвиха трудно ФК Рига с 1:0 в първи мач от първия предварителен кръг на Лига Европа. Единственото попадение в срещата вкара Тиаго Родригес в 49-ата минута с фантастичен удар извън наказателното поле.

Като цяло българският тим трудно създаваше опасни положения пред противниковата врата, като на няколко пъти играчите на домакините пробваха да реализират от далечна дистанция. На два пъти и вратарят Черниаускас трябваше да се намесва след удари на Енин и Вусурович.

Реваншът е след седем дни в Рига.

ЦСКА - ФК Рига 1:0

ЦСКА - ФК Рига 1:0, брилянтен гол на Тиаго

"Червените" се завръщат в Европа

Домакините започнаха по-активно срещата. Въпреки това първата опасност бе за ФК Рига. Дейвис получи топката отляво и центрира към Енин в наказателното поле. Халфът успя да се измъкне от защитата и нанесе удар от няколко метра, но в обсега на Черниаускас и вратарят спаси.

В 20-ата минута и ЦСКА успя да затрудни Озолвс. Жоржиньо получи топката отдясно и намери Пинто в наказателното поле. Португалецът нанесе удар, с който не затрудни Озолвс.

Снимка 368015

Малко след това защитата на ФК Рига не изчисти добре топката, която се озова в Жоржиньо. Седмицата я обрабити и стреля, но след рикошет в играч на латвийците и намеса на Озолвс, кълбото излезе в корнер.

В следващите минути играчите в червено опитаха да затруднят противниковия вратар с удари от далечна дистанция, но Тиаго и Бодуров стреляха над вратата.

В 42-ата минута Пинто центрира опасно в наказателното поле, където Лемажич успя да изпревари Борис Секулич и да предотврати опасност за Оловс. Две минути след това удар на Чорбаджийски с глава мина над вратата.

Снимка 368010

В края на полувремето ФК Рига бе близо до гол. Вусурович се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА и се озова на стрелкова позиция, но Черниаускас с блестящо спасяване изби топката в корнер.

Втората част започна отлично за "червените". В 49-ата минута Тиаго изстреля истински снаряд от около 30 метра и не остави шансове на Озолвс за 1:0.

Снимка 368009

В следващите минути играчите на Нестор ел Маестро продължиха с ударите от далечна дистанция, но Малинов прати топката над вратата, а шут на влезлия на полувремето Джеси бе блокиран.

ЦСКА намали оборотите след попадението и общо взето трудно застраваше вратата на латвийците. От своя страна гостите също не атакуваха, а по-скоро играеха с мисъл да не допуснат ново попадение.

Снимка 368012

В 86-ата минута Джеси напредна отдясно и намери Жоржиньо на топката на дузпата. Седмицата на "червените" обаче не успя да нанесе хубав удар и прати топката в аут.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се. Така ЦСКА взе аванс от един гол преди реванша в Рига след седмица.