Турнир: Контроли Стадион: Зрители: 72
90′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА разби шампиона на Азербайджан с 5:2

Победоносният "червен" марш продължава - ЦСКА вкара пет гола на азерския шампион

"Армейците" продължават без загуба в Австрия

75′

ГОООЛ ЗА КАРАБАХ!! 2:5!! ДИНО НДЛОВУ! 15 минути преди края на срещата Карабах се добра и до още едно попадение на своята сметка. Александър Дюлгеров загуби индивидуалната битка с Дино Ндлову и само видя как африканецът стреля неспасяемо под плонжа на "червения" вратар.

58′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! КАРАНГА!! 5:1!! Случилото се явно посъбуди заспалите "армейци", които бързо нанизаха попадение и на новия страж на Карабах. Техничният Меркадо преодоля съперник, след което продължи за Фернандо Каранга. От легнало положение бразилецът прати изстрела си неспасяемо в левия ъгъл.

54′

ГООЛ ЗА КАРАБАХ! 1:4! РАМАЗАНОВ! Логично с оглед повече от комфортната си преднина, отборът на ЦСКА не започна много концентрирано втората част. Миг невнимание от страна на Рубен Пинто позволи на Рамазанов да остане очи в очи срещу младия Слави Петров и с лекота го преодоля за 1:4.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГООЛ ЗА ЦСКА!!! 4:0!!! ДЕСПОДОВ!! Минута преди паузата, ЦСКА намери време да удари и четвърти шамар на азербайджанския шампион. Кирил Десподов се оказа на стрелкова позиция, но първият му удар бе спасен от стража на Карабах. При добавакта обаче прошка нямаше и талантът от Кресна покачи до 4:0.

32′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!3:0!! МАЛИНОВ!! Намиращият се в нокаут тим на Карабах бързо инкасира и трети гол. Той беше дело на Кристиян Малинов, който за трети пореден двубой съумя да отбележи с "червения" екип. Този път попадението не падна след негов далечен шут. Рейд на Антон Недялков по тъчлинията завърши с подаване за халфа, който само с едно докосване отклони в мрежата на Могамедов.

28′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!0:2!! ЯНУСАДЗЕ - АВТОГОЛ! Постепенно селекцията на Стамен Белчев установи пълен контрол на срещата и логично достигна до второ попадение в 28-ата минута. Кирил Десподов направи едно от марковите си включвания към наказателното поле и опита остър пас за Каранга. Елвин Юнусзалде опита да изчисти в корнер, но вместо това си наниза ефектен автогол.

25′

Хубав изстрел на Рамазанов, който обаче не притеснява по никакъв начин Георги Китанов.

15′

НОВ ПРОПУСК ЗА КАРАБАХ!! Едва подновили играта от центъра, символичните гости от Карабах сътвориха опасност по крилото. Рамазанов размина с лекота Манолев и подаде на съотборник, който обаче от много малък ъгъл само принуди Георги Китанов да спасява с крак.

14′

ГООООЛ ЗА ЦСКА!! КАРАНГА!! 1:0!! Малко след опасната атака на Карабах, отговорът на ЦСКА бе повече от респектиращ - гол. Фернандо Каранга бе изведен зад гърба на отбраната и с елегантен прехвърлящ удар не остави никакъв шанс на Мугамедов.

11′

ШАНС ЗА КАРАБАХ!! Наглед мъчното начало на срещата бе пратено в историята с идването на 11-ата минута. Николай Бодуров допусна нетипична за него грешка, която позволи на Дино Ндлову да остане сам срещу вратаря на ЦСКА. За радост на "червените", ударът на южноафриканеца мина високо над горната греда.

10′

Спокойно начало на срещата без някакви сериозни опасности пред една от двете врати. Габала играе с голяма част от своите резерви и по-млади футболисти.

2′

Отборът на ЦСКА се радва на малка, но изключително мощна подкрепа от страна на свои фенове.

1′

Енрике

Отборът на ЦСКА слага край на лятната си подготовка в Австрия с контролен мач срещу азерите от Карабах.

До този момент селекцията на Стамен Белчев се представя повече от прекрасно, като е записала само победи в своите срещи. Последната от тях беше едва вчера, когато в Йенсбах "червените" сътвориха страхотен обрат от 0:2 до 4:2 срещу румънския Университатя. Преди това "армейците" победиха Зенит, Вакер и другия азербайджански гранд Габала.

Стойчо Стоилов отново проплака: БФС ни каза, че няма да имаме проблем с евролиценза

Вижте поредното интервю на мениджъра на ЦСКА

Очакванията са, че днес столичният гранд ще заложи на своя оптимален състав, който с някои леки корекции, ще бъде налаган и през кампанията в Първа лига.

Съперникът от Карабах е е основан през 1951 година и е четирикратен шампион на своята страна. Във витрината на Карабах има и пет купи на Азербайджан. Отборът е най-успешният тим от страната в европейските турнири и през последните сезони е редовен участник в груповите фази. Любопитното е, че кондиционният треньор на "драконите" е българинът Чудомир Чакъров, който работи съвместно с испанеца Рубен Селес.

Стойко Сакалиев: Каранга е длъжник на отбора, Китанов трябва да е национал

"ЦСКА ми харесва", заяви бившият нападател

Сред интересните играчи на шампионите са испанците Мичел и Дани Кинтана, също така и албанският национал Анис Аголи. От сезон 2008/2009 начело на тима е Гурбан Гурбанов.