Зехирев откри резултата още в 5-ата минута, а Митко Димитров оформи крайният резултат в 70-ата. Малко след това домакините пропуснаха отличен шанс, след като защитник на „червените" изчисти от голлинията.

Съперник на ЦСКА на финала ще бъде Нафтекс, който победи Пирин в Благоевград с 3:1. Головете за бургазлии вкараха Ковачев (5), Костадинов (21) и Парушев (36). Почетното попадение за домакините бе дело на Александър Якимов в 75-ата минута от дузпа.

На трибуните имаше около 800 зрители, а сред тях бяха и „орлетата" Петър Занев и Светльо Дяков. „Шейховете" отстраниха по пътя към финала и Левски. Днес ще стане ясно къде ще се проведе финалният сблъсък, който е в неделя, но със сигурност няма да е в столицата.

* Жребий за четвъртфиналите при набор 1991: ЦСКА - Траяна (СтЗ), Левски - Локо (Сф). Мачовете са на 20 и 24 юни.
* Жребий за четвъртфиналите при набор 1993: ЦСКА - Славия, Левски - Литекс. Мачовете са на 21 юни, а реваншите на 25 юни

БЕРОЕ - ЦСКА 0:2

0:1 Зехирев (5), 0:2 Д. Димитров (70)