Със загубата от Локомотив (Пловдив) ЦСКА затвърди трагичното си представяне далеч от дома. "Червените" имат едва една победа в извънстоличните си визити в първенството и Лига Европа през този сезон, пише "Тема спорт".

Отборът е записал 3 равенства и 4 загуби при голова разлика 3:6.

Единственият успех на ЦСКА е срещу предпоследния Ботев (Пловдив) с 1:0 на 14 септември. Те направиха 0:0 срещу Лудогорец и 1:1 срещу Дунав, както и 0:0 срещу Титоград.

Загубите пък дойдоха от Берое (1:2) и Локомотив Пд (0:1) в шампионата и Зоря (Луханск) и Осиек с по 0:1 в ЛЕ.

След първото завъртане на редовния сезон "червените" са спечелили едва 22 точки от 39 възможни. Това е най-слабият старт на отбора от сезон 2016/17.

Отборът не успя да вкара гол през първото полувреме в 10-и шампионатен мач. До почивката имат едва 5 гола, три от които паднаха във вратата на Витоша при победата с 4:0. По един са отбелязали на Етър (2:2) и Арда (3:2).

ЦСКА има едва 5 "сухи мрежи" от 13 мача.

Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 1:0

Гол от засада опорочи един от най-силните мачове за сезона, Локо (Пд) остави ЦСКА на 11 точки зад Лудогорец