• Нападателите на ЦСКА продължават да се разписват във всеки един официален мач на тима през последната половин година. Серията бе започната с 3:1 над Литекс в А група на 31 май 2015 г., точен тогава бе Иван Маркович, който действаше на върха на атаката. След това последваха още 20 победи, в които червените нападатели се разписваха неизменно. Един от тези успехи е служебен.

• Головата разлика на армейците в 21-та поредни победи вече е 87:4. От реализираните попадения 84 са през тази есен! Въпреки това ЦСКА много трудно ще мине кота 100 в оставащите 3 мача до края на годината - за да го направи, трябва да вкара средно поне по 5,33 гола на двубой.

• Костадин Хазуров отново излезе начело по точни удари в отбора с 18 във всички турнири. Преслав Йорданов има 17. Неговата серия от пет поредни мача, в които се разписва, бе прекъсната срещу Балкан Варвара (2:0).

• Преслав Йорданов е категоричен лидер по удари в гредата. Само за първенство той има 6. Срещу Балкан нацели на два пъти страничния стълб. В първия кръг срещу Струмска слава (3:0) отправи цели три удара в гредата, а стреля в сглобката и при 3:0 над Ботев Ихтиман за първенство. Преслав има греда и за купата при 4:1 над София 2010.

• И двата гола срещу Балкан паднаха след почивката, но ЦСКА все още има повече попадения в първенството през първото полувреме - 28 срещу 27.

• Точно 30 от шампионатните голове на червените вече са с десния крак. Тези с глава и ляв крак са по 12, има и един автогол на Иван Танчев от Беласица.

• Срещу Балкан Момчил Цветанов изигра първия си цял мач за ЦСКА. Той има 2 гола и 2 асистенции за 213 минути на терена.

• ЦСКА е единственият отбор във всички нива на българския футбол, който не е изиграл нито един мач през този сезон пред по-малко от 2000 зрители

• ЦСКА е единствения отбор в Европа, който в 22 поредни мача (б.а. - от срещата с Локо София 1:1)играе пред повече свои фенове, отколкото на съперника.