Датата 30 септември 2015 година ще остане завинаги в историята на ЦСКА. Тогава ще бъде първият мач, който "червените" губят служебно единствено по собствена вина и желание. От Борисовата градина решиха, че няма да участват в турнира за купата на аматьорската лига, след като вече бе започнал. И са минали два жребия в София. Така Витоша (Бистрица), другият отбор в Югозападната "В" група освен ЦСКА, който е само с победи от началото на сезона, ще запише служебно 3:0. "Червените" се отнесат и глоба от 750 лева, което обаче не е най-важното. Доводите за отказа бяха прекалената натовареност на младия отбор, все едно от клуба не са знаели, че съществува и този турнир. Въпреки че и на двата жребия до момента имаше техен представител.

До момента в историята си ЦСКА бе губил служебно единствено от ЦК на БКП неофициално и от Дунав (Русе) - официално. Става въпрос за последния кръг от първенството през 1985 година, който трябва да се играе на 22 юни. Три дни преди това обаче "червените" печелят купата на Съветската армия в скандалния мач срещу Левски. Още на следващата сутрин ЦК на БКП излиза с историческото си решение да бъдат разформировани двата гранда. Бюрото на футболната федерация прилага това на практика, като вади отборите от състава на "А" група, като запазва резултатите им до момента. Само в последните срещи присъжда служебни победи на Дунав, който е гост в София на "червените", и Берое (Стара Загора), който пък трябва да е домакин на "сините". По това време Левски вече е безапелационен шампион, а ЦСКА няма конкуренция за второто място.

За шампион е определен Тракия (Пловдив), днес Ботев. Пловдивчани са с по-добра голова разлика от Локомотив (София). Бронзовите медали отиват в Пирин (Благоевград). Решението обаче е фатално за Миньор (Перник). Дунав със спечелените служебно 2 точки остава в елитната група, докато перничани губят последния си мач и отпадат. Със сигурност, ако русенци бяха гостували на ЦСКА, това нямаше как да се случи.

Миньор губи с 0:1 от столичния Локомотив. Това пък е другият отбор, който е ударен от решението на федерацията. По принцип, ако ЦСКА и Левски бяха с анулирани мачове, то Локо ставаше първи с 31 точки, а Тракия оставаше с 28. В крайна сметка двата тима завършват с по 33, като им се зачитат двубоите срещу грандовете.

До последния кръг Левски има само 5 загуби - у дома от Миньор (2:3), Славия (1:2) и Пирин (0:1), и навън от плевенския Спартак (1:2) и Сливен (0:1). ЦСКА е със 7 - по две от Левски (0:1 и 1:3) и Тракия (0:1 и 1:3), и при гостуванията на врачанския Ботев (0:3), столичния Локомотив (0:1) и Етър (1:3).

Федерацията по футбол също е разформирована с решението на ЦК на БКП, а на нейно място се появява БФС. Начело застава Иван Шпатов, опитен партиен работник от Пловдив.

През 1990 г. титлата е върната на Левски, а на ЦСКА - второто място и купата. Миньор обаче е забравен и до момента не е компенсиран за изпадането си от елитната група. Двата гранда остават в "А" група като Средец (ЦСКА) и Витоша (Левски). През следващото първенство, което е спечелено от Берое те са четвърти и пети, а Дунав (Русе) изпада като последен в класирането. Миньор се завръща в елита едва през лятото на 1987 г.

Всъщност до служебните резултати нямаше да се стигне, ако бе спазена програмата на първенството. Тя обаче е нарушена заради подготовката на националния отбор за мача с Югославия от световните квалификации на 1 юни. По настояване на селекционера Иван Вуцов отборът се събира на лагер още на 18 май и програмата се пренарежда. Иначе по предварителната последният кръг на първенството трябва да е на 15 юни, или преди злополучния финал за купата.

Все пак Вуцов триумфира, след като националите побеждават с 2:1 Югославия, и пътят ни към финалите в Мексико през 1986 година е открит. И двете попадения са дело на Пламен Гетов, който изиграва може би мача на живота си с екипа на България. По-късно обаче и националният селекционер е ударен здраво от ЦК, като сред наказаните са твърдите му титуляри Наско Сираков, Борислав Михайлов, Емил Велев и Емил Спасов, както и Христо Стоичков и Костадин Янчев от ЦСКА. На тях дори им е забранено да тренират, докато изтърпяват санкциите си, които в повечето случаи са до живот. В крайна сметка след дълго ходене по мъките Вуцов успява да издейства свалянето на наказанията на играчите от Левски, които попадат в състава му за световното. Стоичков е опростен по-късно.

Третият случай със служебна загуба за ЦСКА не може да влезе в тази класация, защото мача всъщност се игра. Става въпрос за двубоя срещу Локомотив (Мездра), когато публиката на "червените" нахлу на терена и прекъсна двубоя на 21 март 2010 година. Тогава БФС присъди 4:0 в полза на домакините, защото в момента на прекъсването резултатът бе 1:0. Но мач тогава имаше, а всичко стана заради хулиганите, които нахлуха на терена. ЦСКА се опита да поиска преиграване заради слабата организация на охраната, но БФС остана непреклонен. И всъщност се оказа, че е взел поредното си грешно решение в ущърб на отбора от Борисовата градина. С решението си от тази година арбитражният съд по спорта удари Сърбия за прекъснатия мач с Албания и вдигнатия от гостите флаг с дрон точно заради неадекватни мерки на стадиона и подчерта, че това е било задължение на домакините и няма извинение с действия на гостите. Мачът в Мездра бе и последният за румънския специалист Йоан Андоне, който си събра багажа и се прибра в Букурещ.

В историята си ЦСКА има и две анулирани победи. Става въпрос за началото на сезон 1949/1950 г., когато само след първите кръгове първенството е спряно и се прави поредната реорганизация в родния футбол, като се приема изцяло съветската система на доброволните спортни организации. На 11 септември 1949 г. ЦДНВ побеждава с 1:0 Славия в Пловдив, а четири дни по-късно печели у дома столичното дерби със Спартак с 3:0.