Талантите от Академия ЦСКА започнаха новия футболен сезон в елитните юношески групи до 15 и 17 години с две победи в домакински срещи, играни на клубната база в Панчарево.

В първия мач за деня момчетата на Ивайло Станев победиха връстниците си от Национал с 3:2. Още до почивката тимът ни водеше с 2:0. Точни за младите армейци бяха Юлиан Гилов, който се възползва от асистенция на Божидар Петров и Васил Каймаканов, който реализира дузпа.

През второто полувреме гостите върнаха едно попадение, но Тарек Жензарли направи чудесна асистенция към Каймаканов, който с втория си гол в мача покачи на 3:1. В самия край на двубоя момчетата от Национал успяха да реализират още едно попадение и така бе оформен крайният резултат 3:2 за ЦСКА U15. С по-добрата си игра през целия двубой червените напълно заслужено стартираха шампионата с победа и 3 точки.

Стойчо Младенов: Виктория е преодолим отбор, с помощта на феновете всичко е възможно

"Гледаме напред, вдигаме главите"

Във втората среща, играна на базата в Панчарево юношите ни до 17 годишна възраст надиграха Национал с 2:1. През първото полувреме момчетата на Румен Трифонов бяха по-добрият отбор на терена и имаха повече възможности за гол, но нямаха шанс и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част логичното се случи и Браян Стефков откри резултата след точно изпълнена дузпа. Последва леко отпускане и момчетата от Национал успяха да възстановят равенството. Младите армейци реагираха като ожилени и малко преди края Георги Димитров се възползва от хубаво подаване на Васил Христов, за да оформи крайното 2:1 в полза на червените. Така и ЦСКА U17 започна новия сезон в елитната юношеска група с три точки и напълно заслужена победа.