ЦСКА гостува на Черно море след зимната пауза в Първа лига. "Армейците" започват пролетния дял с нов треньор - Любослав Пенев.

Специалистът вече изкара 2 престоя начело на 31-кратните шампиони. Първата му поява донесе силен импулс в отбора, а при втората се опитваше да гаси пожар в потъващ кораб.

През пролетта на 2009 година той смени на поста чичо си - Димитър Пенев. В дебюта си "червените" сразиха Беласица в Петрич с 3:0.

Последваха 9 поредни победи!

Снимка 406753

Срещу Сливен (3:0), Локомотив (Пловдив) (3:1), Спартак (Варна) (2:0), Славия (2:1), Миньор (1:0), Пирин (4:1), Вихрен (4:1), Ботев (Пловдив) (2:1) и Черноморец (1:0).

Страхотната серия бе спряна от... Левски (0:2).

В състава изпъкваха предимно имената на български играчи. Въпреки летящия старт на Любо - Левски стана шампион с 1 точка преднина.

Пенев започна с равенство втория си престой начело на ЦСКА - 0:0 като гост на Берое.

По това време "червените" дълбаеха дъното и се сриваха в класирането с всеки изминал кръг. След мача в Стара Загора серията им без гол набъбна на 842 минути, а това бе 9-та поредна среща без победа.

Последва ново нулево реми - срещу Лудогорец и загуба от Ботев в Пловдив (2:3). Още един мач без победа - 1:1 срещу Локомотив (София) и чак тогава дойде успехът с 3:1 срещу Литекс. Той бе и единствен за Пенев на "Армията" през 2015 година. През лятото отборът бе пратен не по спортен път във "В" група.

Този път ситуацията в клуба изглежда спокойна. Няма напрежение от бавене на заплати, лицензиране или съдебни дела. Ел голеадор има на разположение българи, които са част от националния отбор.

Снимка 405531

Сред тях са няколко млади момчета, за чието развитие трябва да работи.

В ЦСКА играят и класни за родните стандарти чужденци. При тях проблемите са свързани с мотивация и постоянство.

Любо Пенев получава най-важния кредит на доверие преди своя дебют №3 като треньор на "армейците". Зад него са феновете.

Предстои да разберем дали отново ще стартира ударно или ходът с назначаването му е с поглед към следващия сезон.

Любо Пенев закъсня с час и каза: Времето не бе достатъчно, очаквам нови в ЦСКА