Прамод Митал и неговите представители поеха ЦСКА на второто място в класирането. Разликата с Левски обаче бе едва 2 точки, които не бяха стопени.

„Армейците” започнаха колебливо пролетния полусезон, с нулево равенство срещу Черно море и 1:1 с Локо (Пд). Това поразклати позициите на новото ръководство и малко след това Пламен Марков бе заменен от Стойчо Младенов. ЦСКА доигра полусезона, като записа две минимални загуби от Левски и Марек.

През лятото бе направена гръмка селекция. Дори и с нея отборът не изпълни една от основните си цели – групите на УЕФА. Кипърският Омония бе трудно преодолян, а Тулуза спря „червените”.

Отпадането на ЦСКА дълго ще се помни и много ще боли, защото изравнителното попадение падна в последните секунди. За българите остана обиграването на отбора, който показа някои слабости в играта си.

Проблемът се оказа Купата на България. В двата мача, които изигра през годината, отборът загуби на два пъти. Първо Берое спря „армейците” на четвъртфинал с гол в края на продълженията. През есента се случи нещо повече от неприятно. ЦСКА се препъна още в първата си среща – 0:1 на "Лаута" от Локо (Пд).

Като че ли този момент бе повратен в мисленето на „червените”. Отпадането от УЕФА и купата на България сякаш бе повратна точка. Бе направена равносметка и оттогава отборът тръгна по възходяща линия.

Останал да се бори само на един фронт – първенството, ЦСКА регистрира едва две равенства и то като гост срещу стабилни тимове като Литекс и Черноморец. Всички други бяха поставени на колене – включително Левски.

Минусът е слабата резултатност. В 14 кръга през есента са отбелязани едва 22 гола, а шест срещи завършиха с минимални победи. Успехът над Левски пък даде повод на шефовете да отпразнуват първата си годишнина на „Армията” като победители.

Мачове:
„А” група: 29, 23 победи, 4 равенства, 2 загуби, г.р. 54:11
Купа на България: 2 мача, 2 загуби, г.р. 0:2
Купа на УЕФА: 4 мача, 1 победа, 3 равенства, г.р. 4:3
Общо: 35 мача, 24 победи, 7 равенства, 4 загуби, г.р. 58:16