Отборът на ЦСКА елиминира тима на Рига в турнира Лига Европа. "Червените" спечелиха битката на стадион "Сконто", в реванш от първия квалификационен кръг на надпреварата.

Българският състав спечели предишната среща с 1:0, но днес загуби със същия резултат в редовното време. В продълженията голове не паднаха, а при дузпите "армейците" спечелиха с 5:4.

С отбора заминаха Гриша Ганчев и легендите Димитър Пенев, Димитър Якимов, Петър Жеков и Пламен Марков, като това донесе късмет на българския тим.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на стадиона:

Рига - ЦСКА 1:0, драма с продължения и дузпи

Десподов пропусна дузпа, "червените" с човек по-малко

Първото полувреме не предложи много положения пред двете врати, като напрежение на терена по-скоро нямаше.

"Червените" започнаха по-динамично, но на два пъти голмайсторът от първия мач - Тиаго не съумя да се възползва от открила се възможност пред него.

Снимка 369319

Източник: Livesport.bg

Домакините определено очакваха съперника си да владее повече топката и да търсят своя шанс на контраатака. Същото обаче правеха и "армейците", което допринесе за занижаване темпото на игра.

Постепенно ЦСКА започна да поглежда по-често към вратата на опонента си, като дори си позволяваше да атакува с почти всички свои състезатели.

Бодуров и Чорбаджийски бяха оставяни в изгодни ситуации в половината на съперника, като футболистите на Рига по-скоро не очакваха подобно включване на "червените" бранители в предни позиции.

Снимка 369317

Валентин Антов пък определено впечатли с представянето си на терена, като освен с добрите си изяви в средата на игрището, се отчете с най-сериозната опасност за ЦСКА през първата част. За негово съжаление, топката премина над целта.

И когато българският състав очакваше почивката да дойде при нулево равенство, състезателите на Рига се възползваха от грешка в отбраната на "армейците", Черномордис стреля, Черниаускас не се намеси убедително и резултатът беше открит.

Снимка 369318

През второто полувреме бяха показани редица официални предупреждения. Играта загрубя, накъса се неимоверно, което занижи качеството на предложения футбол.

Родригес вкара топката във вратата от над 30 метра малко след подновяването на играта, но голът му не беше зачетен, тъй като съдията бе дал сигнал за нарушение на правилата.

В 75-ата минута пък, по доста нелогичен и неочакван начин, именно Тиаго си изпроси втори жълт, респективно червен картон, оставяйки тима си с човек по-малко на терена.

Това направи задачата за Ел Маестро и компания неимоверно трудна за решаване, въпреки офанзивните промени, които наставникът на "армейците" осъществи.

Снимка 369314

Източник: CSKA.bg

Две минути преди изтичането на редовното време Десподов бе повален в наказателното поле и ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана потърпевшият Десподов, който обаче пропусна възможността да се разпише.

Така се наложи срещата да навлезе в продължения. В първото от тях гол не беше отбелязан, но Рафаел Енрике получи контузия и беше принудително заменен.

При последвалите дузпи ЦСКА бе по-добър, като футболистите на Ел Маестро вкараха всичките си 5 изстрела, срещу само 3 реализирани от съперника.

Така "червените" се спасиха от резил и продължават в следващата фаза от надпреварата.

Нестор ел Маестро: Дузпи не се тренират, там по-добрият отбор печели

Ел Маестро: Дузпи не се тренират, там по-добрият отбор печели

"Винаги съм нервен, червеният картон натежа"

Кирил Десподов: Бях готов да поема цялата вина

"Извинявам се, че не реших мача в края на редовното време"

Димитър Пенев: Показахме, че сме живи, лазим и продължаваме (ВИДЕО)