Днес юношите от Академия ЦСКА изиграха общо три, в които записаха 1 победа и 2 поражения.

В първия мач за деня от елитната юношеска група до 15, който се игра на клубната база в Панчарево, 15-годишните футболисти на "червените" отстъпиха на връстниците си от Лудогорец с 1:3. Още до почивката разградчани вкараха три безответни попадения в 23-ата, 25-ата и 31-ата минути.

През втората част съдията показа заслужен червен картон за играч на Лудогорец, който направи изключително грубо влизане в краката играч на ЦСКА. След този момент червените заиграха много по-атакуващ футбол и в 55-ата минута Мартин Андонов подаде към Самуил Барабанов, който напредна в наказателното поле и с мощен шут не остави никакъв шанс на противниковия вратар, разписвайки се за 1:3. До края на двубоя последва още по-силен натиск от момчетата на старши треньора Румен Трифонов, но малшанс в завършващите удари им попречи да стигнат до още голове и в крайна сметка отстъпиха на Лудогорец с 1:3.

Във втората среща от елитната юношеска група, която също се игра на клубната база в Панчарево ЦСКА U17 отстъпи с 0:2 на връстниците си от Лудогорец. През първото полувреме двубоят бе сравнително равностоен, като на моменти червените превъзхождаха своя опонент, но чистите голови положения липсваха и пред двете врати и логично съставите се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме също започна равностойно, но в 59 минута, вратарят на червените Георги Гергинов излезе да избие едно центриране и беше ударен от противников играч в главата. Главният арбитър обаче остави играта да продължи и десетина секунди по-късно, играч на Лудогорец стреля в опразнената врата и откри резултата. Последва силен щурм от младите армейци, но отново липсваше късмет, за да бъдат материализирани създадените положения. В третата минута на добавеното време, реферът отсъди и дузпа в полза на тима от Разград, която бе превърната в гол и по този начин ЦСКА U17 отстъпи с 0:2 на Лудогорец.

В третия двубой за деня ЦСКА U16 победи връстниците си от Левски Раковски с 2:0. Мачът се игра на един от терените на ВТУ "Тодор Каблешков". През първото полувреме момчетата на старши треньора Ивайло Станев показаха, че са по-добрият отбор на терена и още в 10-ата минута Алек Говедарски се разписа за 1:0 след пас на Антон Толев. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част младите армейци продължиха да доминират и в 75-ата минута Юлиан Гилов изпълни превъзходно ъглов удар и стражът на гостите и стремежа си да спаси си довкара кълбото в мрежата. По този начин тимът ни напълно заслужено постигна нова рутинна победа с 2:0 над връстниците си от Левски Раковски.