ЦСКА е пред 17-ото си домакинство в Европа, откакто се завърна в турнирите през сезон 2018/2019. До моментът балансът е 10 победи за "червените", 3 равенства и 3 загуби. В четвъртък на стадион "Васил Левски" идва един от шестте съперника, които не бяха победени от ЦСКА в София през въпросния период - Зоря. Срещата с украинците приключи при 1:1, а другите 2 равенства са нулеви - срещу Лиепая и Бодьо/Глимт през този сезон. Загубите са от Копенхаген, Клуж и Йънг Бойс. Най-голямата е от Клуж - 0:2.

ЦСКА победи 10 пъти у дома в Европа от 2018-а насам. Два пъти с наведени глави от столицата ни си тръгнаха хърватите от Осиек, по веднъж Рига, Адмира, Титаград, Сиренс, БАТЕ, Б-36, Рома и Виктория (Пилзен). Най-голямата победа е с 4:0 срещу Титоград. От тези двубои на "Васил Левски" бяха мачовете с Рома от миналия сезон, Осиек и Виктория от този. Другите се играха на "Армията".

У дома и стените помагат, се казва в поговорката. За щастие, в четвъртък на стадиона ще има фенове. А те са най-голямата "стена", на която може да се опре ЦСКА.

ЦСКА КАТО ДОМАКИН В ЕВРОПА ОТ СЕЗОН 2018/2019 НАСАМ: Рига 1:0, Адмира 3:0, Копенхаген 1:2, Титоград 4:0, Осиек 1:0, Зоря 1:1, Сиренс 2:1, БАТЕ 2:0, Б-36 3:1, Клуж 0:2, Йънг Бойс 0:1, Рома 3:1, Лиепая 0:0, Осиек 4:2, Виктория 3:0 и Бодьо/Глимт 0:0.