През сезон 2015/2016 ЦСКА беше пратен на изгнание във "В" група. Изгнанието се превърна в... поредна златна страница в историята на най-успешния български футболен клуб. Само с български играчи, ЦСКА спечели по категоричен начин първото място и триумфира с Купата на страната. Това е последният за момента трофей на "армейците". Заради липсата на футбол ТОПСПОРТ реши да върне своите читатели към този голям успех на "червените" - с интервю с всеки от героите. Ударихме на камък с един от тях. Той не обича да говори пред медиите. Това не се е променило. Той е мълчаливият герой на ЦСКА от онзи шеметен сезон - Йордан Йорданов.

Снимка 475260

Източник: Фейсбук

За "армейците" тогава ярко блестеше един друг Йорданов - нападателят Преслав, който реализира 33 гола в 26 мача от "В" група и за Купата на България. Но Йордан също беше важна част от състава на треньора Христо Янев. Записа 28 срещи и 7 гола в двата турнира. Перничанинът беше като от стомана в центъра на терена и името му ще остане в "червената" история с тази кампания. Настоящият играч на Монтана беше на терена през всичките минути на финала - именно срещу този отбор. Ирония на съдбата? Не му е за първи път. В следващите редове ще разберете защо.

Снимка 474725

Източник: Личен архив

Йордан е роден на 20.04.1992-а година в Перник. Скоро празнува. Юноша е на Миньор и... Черноморец (Бургас), но започна кариерата си в другия тим край морето - Нефтохимик. След като си тръгна от ЦСКА, отиде именно при "шейховете". И после от Нафтата в Монтана. Игра още за Струмска слава.

В ЦСКА отиде през 2015-а година, заедно със съотборника му в Миньор (Перник) и голям негов приятел - Милен Кикарин. Не беше познато име във футбола, но бързо се превърна в основен уграч на "армейците" и се понрави с представянето си на терена.

Станислав Маламов пред ТОПСПОРТ за Купата с ЦСКА и гола на финала: Връх! Сбъдната мечта! Още пазя екипа от мача

Футболистът с обширно интервю за нашата медия

Както вече отбелязахме, халфът вкара 7 гола във "В" група през сезона. Интересното е, че два от тах бяха в първия и последния кръг. И то срещу бившите му отбори Струмска слава и Миньор. Данчо направи 2:0 за ЦСКА срешу Славата в 86-ата минута. Тогава "червените" спечелиха с 3:0 на своя стадион. Миньор загуби с разгромното 1:6 на "Армията", а Йорданов тогава беше точен за 2:0 в 32-ата минута.

Халфът реализира и хеттрик за ЦСКА. Това се случи отново в Борисовата градина - при 8:0 над София 2010 в 7-ия кръг. Йордан наказа съперника в 23-ата, 31-ата и 45-ата минути.

Милен Кикарин пред ТОПСПОРТ: Медалът ми е на нощното шкафче! Не спах, когато разбрах, че се връщам в ЦСКА

"Сега в отбора няма футболисти като Янев, Велизар и Бадема"

Останалите му две попадения са срещу Чепинец - пак на стадиона на ЦСКА, 7:0 за "армейците", както и срещу Вихрен в Сандански - 5:1 за "червените". Така 6 от 7-те му попадения паднаха в дома на 31-кратния шампион на България.

Снимка 280493

След ЦСКА съдбата го върна в Нефтохимик, където изигра 19 шампионатни срещи. Сега търси място в Първа лига с Монтана, който... победи на финала за Купата през 2016-а. Активът му при "сините" е 27 мача и един гол.

Йордан Йорданов продължава да мълчи пред медиите и да говори на терена. Смени червеното със синьо, но никой не може да заличи името му от славната история на ЦСКА. Като един от тези, спечелили Купата на България от "В" група.

Самир Аясс пред ТОПСПОРТ: Голът срещу Берое ми е най-ценен, не давам медала и екипа на ЦСКА за нищо!

"Стига чужденци! Да се дава шанс на Ахмедов и други българи!"