Отборът на ЦСКА постигна измъчена победа с 2:1 срещу Беласица в среща от последния кръг на есенния дял на "А" група. По този начин 30-кратните шампиони на България стопиха преднината на Левски на върха на класирането на само две точки преди пролетния дял на шампионата, след като "сините" завършиха наравно 0:0 в дербито на 15-ия кръг в Ловеч.

Играчите на ЦСКА имаха игрово преимущество през първата част, но трудно създаваха чисти голови положения. Гостите изненадващо поведоха в резултата в 31-ата минута чрез Едуардо Дош Сантуш-Ду Бала, който наказа неуспешен опит на "червената" защита за изкуствена засада. Бразилецът бе изведен отдясно, премина излезлия да го пресрещне Ивайло Петров и откри резултата в полза на гостите от Петрич.

След попадението наставникът на домакините Пламен Марков извади от състава дебютанта Михаил Александров и пусна в игра централния нападател Гийом да Зади, пред когото се откри имаше шанс да изравни в края на полувремето, но бе изпреварен от защитник на Бела в наказателното поле.

След почивката "червените" се вдигнаха на щурм и само 5 минути след подновяването на играта Гийом се разписа на празна врата след отличен рейд на Велизар Димитров отляво. Перничанинът получи подаване от Георги Илиев, проби по фланга и поднесе кълбото към котдивоареца. След попадението натискът на домакините продължи. В 55-ата минута нов гол на Гийом бе отменен заради засада.

Десет минути по-късно двата отбора си размениха по един удар в гредата, а в 69-ата минута "армейците" стигнаха до победното попадение след дузпа, отсъдена за игра с ръка на Димитър Наков в наказателното поле на гостите. Румънецът Еуген Трика бе безпогрешен от бялата точка и реализира 11-ото си попадение в шампионата, с което се изравни на върха при голмайсторите с нападателя на Локомотив (София) Цветан Генков.

В самия край на мача, гостите можеха да стигнат до изравняване, но вещите намеси на Ивайло Петров предотвратиха това.