Датата 19 май 2021 г. ще остане паметна за ЦСКА - не само заради спечелената 21-а Купа на България, не заради прекъснатата петгодишна суша без отличие, а най-вече заради първия трофей като треньор на едно от най-обичаните имена в историята на клуба - Любослав Пенев. Ел Голеадор го завоюва с родния си отбор при четвъртия си период начело на тима. Така Любо вече може да се похвали с 9 отличия в ЦСКА. Осем от тях са като футболист - 2 титли, 3 национални купи, 2 купи на Съветската армия и 1 Суперкупа. И тук трябва да бъде направено важно уточнение, защото според някои статистики Пенев печели Купата на НРБ и КСА за сезон 1984/85, но на практика той не записва нито един мач в тези турнири. А и дебютът му за първия състав идва на 15 септември 1985-а при 4:2 над Черно море на "Армията", когато влиза като резерва в 88-ата минута на мястото на Красимир Безински. Неправилно някъде му се приписва и титла с ЦСКА за кампания 1989/90, когато таранът преминава във Валенсия и всъщност става вицешампион на Испания. Любо действително изригва за червените с цели 12 гола в 6 мача в А група и още 2 попадения в двата 1/16-финала за КЕШ срещу полския Рух Хожув (1:1 и 5:1), преди да отиде при прилепите и с 13 гола в 27 срещи да им помогне да стигнат до сребърните медали в Ла Лига.

Иначе първия си трофей с ЦСКА 19-годишният тогава Пенев печели на 25 май 1986 г. Пред 15 000 зрители на "Васил Левски" преименуваният Средец, но с реабилитираните Христо Стоичков, Васил Тинчев и Коце Янчев в състава си, бие с 2:0 Локо София във финала за КСА. Головете бележат именно Ицо (25) и Любо в 84-ата минута. За Купата на НРБ обаче армейците губят от Левски (Витоша) с 1:2, като Ел Голеадор е титуляр, но не успява да се разпише. За отбелязване обаче е хеттрикът му при драматичното 4:3 над Сливен на полуфинала. На следващия сезон 1986/87 ЦСКА печели дубъл, като стига до златните медали след 4-годишно прекъсване. Любо допринася с 19 гола в 27 мача за първенство. На финала за държавното отличие на 13 май 1987-а пък вкарва веднъж при 2:1 над Левски, вземайки сладък реванш от сините за поражението 12 месеца по-рано.

През 1988 година червените стигат само до един трофей и той отново е Купата на НРБ. В решителния двубой на 11 май пред 50 000 привърженици на националния стадион момчетата на Димитър Пенев наказват вечния съперник с 4:1, като племенникът на Стратега реализира дузпа в 41-ата минута за 2:1, след като Стоичков е открил в 7-ата, а Ники Илиев изравнява шест по-късно. В заключителните 5 минути Петър Витанов-Патрик оформя убедителния успех. В края на годината Любо Пенев е избран за Футболист №1 у нас за 1988-а.

И това не е случайно, защото ЦСКА потегля мощно към безпрецедентен требъл, дошъл през 1989 година. Ел Голеадор става за втори път шампион, вкарвайки 21 гола в 22 мача. Повече от него бележи само Стоичков - 23, а Емо Костадинов е с 12. За зла участ контузия изважда Пенев от игра от средата на април до края на сезона и той не играе в полуфиналите за КНК с Барселона (2:4 и 1:2), както и във финалните двубои за Купата на НРБ (3:0 над Черноморец) и за КСА (6:1 над Марица-Изток Раднево).

На 15 юли 1989 г. ЦСКА и Любо стигат и до четвърти трофей в рамките на само три месеца - Суперкупата на България в дебютното издание на новоучреденото от БТА отличие, което се води към следващата кампания 1989/90. В Бургас столичани надделяват над Черноморец с 1:0 с гол на Стоичков.

Близо 32 години по-късно Пенев вдигна купата на страната като треньор на ЦСКА. Като президент на клуба от лятото на 1999 до 2001-а не достига до отличие, а само до две втори места в първенството.