Футболистите от Академия ЦСКА набор 2007, показаха че притежават големи сърца. Целият отбор на ЦСКА U14 излезе за днешния си домакински мач срещу Славия със специални тениски с надпис - "МАКСИ, НИЕ СМЕ С ТЕБ!", съобщава сайтът на "армейците".

По този начин те демонстрираха уважение и подкрепа към своя съотборник Максимилиан Симеонов, който през миналата седмица счупи на две места крака си след единоборство с играч на Левски. Днес Макси е гипсиран и се чувства малко по-добре, но ще са необходими няколко месеца докато се възстанови и поднови тренировки. Въпреки това той дойде да гледа мача на своя отбор срещу Славия и остана изключително трогнат от жеста на съотборниците си, които го посрещнаха с бурни аплодисменти и тениски в негова подкрепа. Той обеща, че ще се завърне още по-силен на зеления терен след като се възстанови от тежката травма.

Връстниците му го зарадваха с много добра игра и победа с 2:0 срещу Славия. Головете бяха дело на Васил Каймаканов през първото полувреме и Валентин Иванов, който беше безпощаден след изпълнение на дузпа след почивката.

Следващият мач на отбора е на 24 септемрви, четвъртък от 17:00 часа на терена на ВТУ "Тодор  Каблешков". Там ЦСКА ще се изправи срещу Витоша 13 в мач от турнира за Купата на България.

Тодор Барзов: Дано ЦСКА спечели дербито срещу Лудогорец!