Евандро да Силва попадна в класация за най-резултатните бразилци в Европа. Разработката е на водещата спортна медия Lance.

Нападателят на ЦСКА е един от 23-мата посочени най-добри стрелци, като заема място №9. Той се е разписал 11 пъти през настоящата кампания, като 8 от тях са в първенството, а 3 - в Лига Европа.

Крушчич: ЦСКА отива на неприятен стадион, не знам дали ще издържим 90 минути на високо темпо

"Ще видим колко по-различен ще бъде ЦСКА"

Бившият кадър на Коритиба обаче е в доста дълга суха серия. Последното му попадение датира от 30 октомври при 4:0 над Етър на "Ивайло". Оттогава Евандро не е вкарал в шампионата, купата и дори контролите в продължение на 1149 минути, или над 19 часа.

Ироничното е, че бразилецът все още е №1 по голове за ЦСКА този сезон, тъй като и на Али Coy не му върви пред вратата и в момента има 10 попадения. Трябва да се отбележи, че Евандро е използван основно като ляво крило, а не на върха на атаката, където е номиналната му позиция.