ЦСКА възлага големи надежди на 23-годишния таран Жорди Кайседо за утрешното гостуване на Лудогорец. Еквадорецът се разписа в дебюта си с "червената" фланелка и донесе успеха с 1:0 над Черно море на "Армията" в предишния кръг.

Сега той ще пробва да вкара и в Разград, с което да помогне на тима да стигне до победата и да оглави класирането.

Клауза в договора принудила ЦСКА да купи Жул Кейта?

Ситуацията с гвинейското крило е патова

ЦСКА само веднъж е печелил шампионатен двубой с Лудогорец, при това като гост на 5 ноември 2017 година. Тогава "армейците" правят обрат и стигат до 2:1, като героят е неочакван. Домакините повеждат в самото начало на второто полувреме - бразилският халф Густаво Кампаняро открива в 49-ата минута. Само девет по-късно головата машина на "червените" Фернандо Каранга успява да възстанови равенството.

След още девет минути обаче бразилецът е изгонен. Тогавашният треньор на ЦСКА Стамен Белчев прави отлична смяна. В 69-ата минута изважда колумбиеца Густаво Кулма и пуска еквадорското крило Кевин Меркадо. 120-секунди по-късно отбраната на разградчани отбива центрирана топка в пеналта. Пред дъгата Меркадо я овладява майсторски, след което я изстрелва от ждроб и тя влиза в долния десен ъгъл въпреки плонжа на Хорхе Броун.

Проверки за допинг след дербито Лудогорец - ЦСКА

По двама футболисти на "орлите" и "червените" ще бъдат подложени на проверка за забранени стимуланти

Онзи мача си остава и единственият спечелен от "армейците". Сега ЦСКА отново има еквадорец в състава си Жорди Кайседо. Способни ли са "червените" на нова победа над Лудогорец, пита от днешния си брой вестник "Тема Спорт".