Божидар Чорбаджийски смени за първи път клубната си принадлежност. Юношата и бивш капитан на ЦСКА вече е част от румънския гранд Стяуа (Букурещ) или ФКСБ, както се изписва официално. Подписа в северната ни съседка за 12 месеца срещу наем от 50 хиляди евро с опция за закупуване - 450 хиляди евро.

Младия централен защитник носи ЦСКА в сърцето. "Армеец" е, спор няма. Но също така предизвика първи бели косми по косите на много фенове. Чорбаджийски е един от хора, които са получавали най-голямо доверие от страна на ръководство и публиката. Младокът на моменти злоупотреби с него, а фаталните грешки в решителни моменти костваха много на "червените".

Нека си припомним част от тях:

Левски - ЦСКА 2:3 (15.05.2018)

"Сините" изравниха на ЦСКА с гол на Паулиньо в 35-ата минута на мача от 35-ия кръг на Първа лига (Първа шестица).

Паулиньо отне топката след грешка на Божидар Чорбаджийски, напредна и преодоля Витаутас Черниаускас, за да възвърне 1:1 в срещата. Сякаш бранителят на "армейците" просто я подаде на бразилеца. Трудно е да се разбере каква точно беше неговата идея. Все пак тук снажният защитник може да бъде доволен, че не опропасти дербито и неговият тим спечели.

ЦСКА - Левски 0:2 (11.04.2018)

Нямаше такъв късмет в друго издание на Мач №1 на България. След 2 негови грешки вековниците нанесоха решителни удари за Купата и отстраниха вечния си съперник на 1/2 финала. При първия гол топката мина през Чорбаджийски, който ненадейно се строполи на терена. Второто попадение в мача бе след центриране. Божидар бе тотално надигран в битка "на втория етаж", а Витаутас Черниаускас вдигна безпомощно ръце.

Дунав - ЦСКА 0:2 (05.03.2018)

"ЦСКА винаги е бил клуб, изключително уважаващ правилата, дисциплината и феърплея. Във връзка със създалата се истерия покрай мача с Дунав, искаме да уведомим червената и спортна общност на България, че ние като клуб ще вземем мерки и капитанът на тима Божидар Чорбаджийски ще бъде санкциониран по вътрешния правилник на отбора със съответното наказание.

Треньорският щаб и ръководството ще проведат с него сериозен разговор и сме уверени, че занапред няма да сме свидетели на подобни реакции.

Той е млад футболист и ние ценим много неговото непримиримо желание да победа, хъс и себераздаване, но въпреки, че беше нееднократно провокиран от играча на домакините Шопов, въпреки изнервеността на двубоя, ние смятаме, че той не бива да се поддава на провокации и да реагира по неспортсменски начин."

Ситуация, която всички си спомняме. Двоен удар с ръка по съперник, но наказан само с жълт картон.

ЦСКА - Копенхаген 1:2 (09.08.2018)

В 41-ата минута Чорбаджийски бе изгонен с директен червен картон. Нов удар без топка в игрова ситуация, който не остана ненаказан. ЦСКА допусна болезнен обрат срещу датчаните и бе тотално надигран, след като остана с 10 души. Поредна глупост.

Берое - ЦСКА 1:1 (05.03.2018)

Отново удар без топка, пак в 41-та минута. Главният арбирът Станислав Ставров не видя нередни действия срещу Борислав Цонев и не отсъди фаул. При червен картон тук за тази глупост... мачът се променяше тотално.

ЦСКА - Лудогорец 1:1 (06.12.2018)

Отново статичен при центрирането, след което гостите поведоха. По-късно съдията не отсъди дузпа за нарушение на Чорбаджийски срещу Клаудиу Кешеру. Защитникът не игра с топката, а след интервенцията наруши баланса на румънеца, който мигновено падна на земята. В срещата имаше много дискусионни отсъждания и пред вратата на разградчани.

Лудогорец - ЦСКА 3:2 (06.04.2018)

Рядко виждаме бранител, който оставя топката да мине пред очите му по подобен начин. Изравнителният гол на "зелените" за 1:1 се стовари като гръм от ясно небе за гостите. Сред тях настана хаос, а в плод на емоцията Жеферсон си изкара два бързи жълти картона - в рамките на 2 минути. Впоследствие "армейците" загубиха срещата след пълен обрат. Пропукванията в отбрана костваха решителния мач за първенството.

Ботев - ЦСКА 3:2 (17.04.2019)

Глупаво нарушение за дузпа, след което домакините поведоха в този 1/2 финал за Купата. При втория гол в 26-а минута бе крайно неориентиран и отново се озова на земята. Последното попадение на домакините, реализирано хладнокръвно от Доре, отново свари юношата на "червените" неподготвен.

Беларус - България 2:1 (10.06.2017)

Решителна се оказа грешката в националния отбор срещу Беларус. "Трокольорите" имаха шанс за второто място в групата, но тази дузпа в 32-та минута беляза мача.

От ЦСКА потвърдиха: Божидар Чорбаджийски премина в румънския гранд Стяуа