Ганайският нападател на ЦСКА Бисмарк Чарлс най-накрая ще се завърне на терена в шампионатен двубой. Последната му изява в първенството бе като резерва при домакинството на Пирин (1:0) от 5-ия кръг на 22 август, припомня "Тема Спорт".

След това 20-годишният футболист получи скъсване на менискуса, което наложи коляното му да бъде оперирано. Възстановяването отне над 2 месеца, а когато Чарлс най-накрая бе готов за игра и дори отбеляза 2 попадения в контролата с Литекс (4:1) в средата на ноември, той се разболя.

Нарушаването на тренировъчния процес се отрази сериозно на кондицията му и забави допълнително неговото завръщане. Добрата новина за Стойчо Младенов и щаба му е, че най-накрая ганаецът е на негово разположение, като дори се появи на терена в добавеното време на мача с Рома в четвъртък. Очаква се наставникът на "червените" да включи Чарлс през втората част на днешния двубой с Черно море, като нападателят има добри спомени от единствената си среща с варненци досега.

Той откри резултата при победата над моряците с 3:1 на 2 март в турнира за Купата на България. Именно Бисмарк донесе трофея на ЦСКА - София с гола си във финала срещу Арда.

ЦСКА - Черно море 2:0 (Развой на срещата по минути)