Бившият нападател на ЦСКА - Али Соу реализира своите първи голове с екипа на Ростов. Гамбийският играч блесна в най-точния момент. Той се разписа на два пъти в мрежата на гранда Зенит, а отборът му си тръгна с престижно равенство от "Газпром Арена" - 2:2.

Соу стартира наказателната си акция в Санкт Петербург в 44-ата минута, когато се разписа за 0:1. Тогава той преодоля Кержаков, след чудесна асистенция на Козлов.

През втората част плановете на Ростов се объркаха, след като Осипенко си изкара директен червен картон. Така с човек по-малко, бившият тим на Ивелин Попов допусна пълен обрат. В рамките на пет минути Зенит се оказа лидер в резултата благодарение автогола на Поряков и точен изстрел на Кузяев.

Али Соу обаче не бе казал последната си дума. В 90-ата минута Хорен Байрамян стреля и опита му се отби в африканската звезда, преодолявайки вратаря на фаворитите за крайното 2:2.

Равенството остави Зенит на върха с актив от 42 точки. Ростов е на пета позиция с 33 пункта.