Късметът отива при силните и при онзи, които го търси, обичат да казват футболните треньори след щастлив успех в края на мача или в последната минута. През последните две седмици ЦСКА измъкна цели три двубоя с гол в добавеното време, които донесоха на червените 6 точки в първенството и класиране напред в Лига Европа. Ако към тях прибавим и ключовия успех с 2:1 на "Лаута" с гола на Соу в 95-ата минута, осигурил практически на армейците виза за евротурнирите, то можем да заключим, че със завръщането на Стамен Белчев като старши треньор на "Армията" птичето на щастието определено кацна и за момента се заседява на рамото на 31-кратните шампиони. Преди повече от 20 години редица епични победи за Ман Юнайтед на Алекс Фъргюсън в добавеното време родиха термина "Фърги тайм", щрихирайки късните щастливи развръзки за червените дяволи под ръководството на легендарния шотландец. Ако можем да го перифразираме, то през изминалия август видяхме "минутите на Белчев и ЦСКА".

Снимка 492517

Скъпоценните попадения на Белтраме и Соу срещу Ботев Пд и Сиренс, плюс автоголът на Бенгюзов от Славия, обаче не са единствените, с които червените триумфират при Стамен Белчев в "стопидж тайма". Първият подобен успех със сигурност е жив в спомените на армейските фенове - 1:0 на "Тича" над Черно море през есента на 2017-а с гол на Фернандо Каранга в 96-ата минута. През пролетния полусезон пък слабият мач срещу Пирин в Благоевград е обърнат до 2:1 чрез резервата Александър Георгиев в 88-ата и пак Каранга в 93-ата.

Късните победи обаче имат и друг аспект - добрата физическа подготовка. През последните сезони ЦСКА е непоклатим поне откъм издържливост, за което похвали заслужава кондиционният треньор Кирил Динчев. През миналия март той зае поста след раздялата на червените с Томас Нойберт, като сам неведнъж е казвал, че е научил основите в професията именно като асистент на германеца. Динчев напълно оправда доверието и показа, че едногодишното обучение и стажът в школата на Барселона не са били напразни.

Не е случайно, че ЦСКА отбеляза 8 решителни гола в 7 мача през миналия сезон. На два пъти армейците се спасиха от загуба във вечното дерби с Левски - изравнителни голове на Албентоса за 2:2 през есента и на Соу за 3:3 в плейофите. Към това се добавя и победата за купата срещу Ботев Вр, когато се разписа резервата Ахмедов.