Днес се навършват 9 години от победата на ЦСКА с 3:1 над Левски на "Герена". На 26 февруари 2011 година "сините" са фаворит срещу "червените", но възпитаниците на Милен Радуканов ликуваха на терена на вечния съперник. Това бе едва втората победа на ЦСКА на терена на Левски.

Срещата ще се запомни с полицейския терор и уникални скандали извън терена. На полувремето униформените нахлуха в сектора на ЦСКА, помляха от бой феновете и ги изгониха от стадиона. Така през второто полувреме на "Герена" нямаше привърженици на "армейците".

В герой за ЦСКА се превърна Мишел Платини, който вкара два гола, третото бе дело на защитника Апостол Попов. При 3:0 Костадин Стоянов си вкара автогол. Това бе първа победа в първия мач на Милен Радуканов като треньор във Вечното дерби.

Ето как се разви срещата:

Още от първите минути на мача си пролича, че домакините от Левски са доста изнервени. Пасовете на "сините" футболисти не се получаваха, а удари към двете врати в първите минути почти липсваха.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Митрев сгреши фатално, а Платини откри резултата на празна вратата. Лошите моменти за Левски не свършиха и след почивката.

В 48-ата минута Нелсън намери отлично Платини в наказателното поле, а нападателят от близо нямаше проблеми да вкара за втори път топката в мрежата на Митрев. В 65-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар, Сашо Тонев намери Апостол Попов, който направи преднината на "армейците" класическа.

След това попадение Левски натисна, но стигна само до един гол. Той обаче отново бе дело на играч на гостите, след като в собствената си врата се разписа Костадин Стоянов. В 68-ата минута от игра бяха отстранени Сашо Тонев и Христо Йовов. До края въпреки натиска на Левски, до нов гол не се стигна.